$
בארץ

המתמחים והאוצר הסכימו: ההתפטרות תושעה עד יום שני

לפי הסיכום, הצדדים ינהלו עד אז מו"מ בחסות ראש הממשלה; עם זאת, נציגי המתמחים הודיעו שאינם יכולים להתחייב לכך שכלל ציבור המתמחים אכן ישעה את מכתבי ההתפטרות

מיקי פלד 22:1906.10.11

הרופאים המתמחים ישעו את התפטרותם עד יום שני ב-12:00 וינהלו משא ומתן מול משרד האוצר בחסות ראש הממשלה, בנימין נתניהו - כך נקבע הערב (ה') בסיום הדיון בבית הדין הארצי לעבודה. ההתפטרות אמורה להיכנס לתוקף ביום שני בחצות, אם לא יושגו הסכמות. עם זאת, נציגי המתמחים הודיעו שאינם

יכולים להתחייב לכך שכלל ציבור המתמחים אכן ישעה את מכתבי ההתפטרות. על כך אמרה נשיאת בית הדין לעבודה, השופטת נילי ארד, במהלך הדיון כי היא "תיקח את הסיכון".

 

קודם לכן אמרה השופטת ארד: "אנו חשבנו ועדיין חושבים שלא נכון שיהיה פתרון משפטי אלא פתרון של הידברות. זה סכסוך בלי מנצחים ומנוצחים וכולם יפסידו. דווקא היום,  לפני יום כיפור, לא צריך לפסוק לדי.  צריך לקבוע תוכנית עבודה ותהליכים ולהביא פתרון שהוא אינו משפטי".

 

מוקדם יותר היום, למרות הוראת נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, כי על המתמחים להמתין לתוצאות הדיון בין הצדדים, חלק מהמתמחים החליטו שלא להגיע לעבודה.

 

באיכילוב נרשמו עד כה 44 מתמחים נעדרים וגם בשיבא מספר מתמחים לא הגיעו לעבודה. עם זאת, ברמב"ם הגיעו כולם. המספרים נמוכים יחסית להערכות מנהלי בתי החולים, אשר ציפו כי 52 מתמחים לא יגיעו לרמב"ם, 130 לא יתייצבו באיכילוב ו-51 לא יעבדו בשיבא.

 

במשרד הבריאות איימו להגיש את שמות המתמחים שלא הופיעו הבוקר לבתי החולים בבקשה לבזיון בית הדין לעבודה. המשרד העביר הנחיה למנהלי בתי החולים לדרוש את הגעתם של המתמחים עד שעות הצהריים ואת שמות אלו שבחרו שלא להופיע להעביר לנציבות שירות המדינה על-מנת שייחשבו כמתפטרים, וללשכה המשפטית של פרקליטות המדינה בשביל להגיש את שמותיהם לבית הדין.

 

בעקבות זאת, מתמחי שיבא הודיעו כאמור על דחיית מכתבי ההתפטרות עד ליום שני כדי לתת הזדמנות לראש הממשלה לפתור את המשבר.

 

נציגי המתמחים נפגשו אמש עם נציגי ההסתדרות הרפואית, האוצר ומשרד הבריאות בניסיון להגיע להבנות בדבר ההתפטרות. השופטת נילי ארד החליטה כי מכתבי ההתפטרות של הרופאים יהיו מושהים עד לקיום הדיון היום ולא יפקעו בשעות הבוקר. כל מתמחה שנעדר היום מעבודתו בנסיון לממש את ההתפטרות, אם כן, מפר למעשה צו בית דין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x