שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

תוצאות מבחני המיצ"ב 2011 - שיפור בכל הפרמטרים

שר החינוך גדעון סער: הנתונים מלמדים על שיפור בכל המקצועות, בכל שכבות הגיל, בכל המגזרים וברקעים הכלכליים השונים

"המטרה של מבחני המיצ"ב היא לבחון באיזו מידה תלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים עומדים ברמת הדרישות המצופה בארבעת מקצועות הליבה. המבחנים אינם מטרה כשלעצמה, הם כלים בשירות הלמידה. באמצעותם אנחנו יודעים במה אנחנו צריכים להשתפר ומה לשנות, גם ברמה בית ספרית וגם ברמה

ארצית. הדבר הזה חשוב מאוד מאוד. אני קורא את הדו"חות האלו מכריכה לכריכה ומסיק מהם מסקנות, ובוודאי אנשי המקצוע במשרד, כך אמר שר החינוך גדעון סער במסיבת עיתונאים לחשיפת תוצאות מבחני המיצ"ב של שנת 2011.

 

לדבריו, התוצאות מלמדות על מגמה חזקה של שיפור הישגי מערכת החינוך. "הנתונים מלמדים על שיפור בכל המקצועות, בכל שכבות הגיל, בכל המגזרים וברקעים הכלכליים השונים. יש שיפור בכל הפרמטרים שאנחנו בודקים. בתוצאות הקודמות היתה מגמה כזו, אבל היו שכבות גיל או מקצועות שחרגו מהמגמה. זה לא קיים היום. יש מגמה אחידה ברורה וחזקה של שיפור בהישגים. אני שבע רצון מהתוצאות", אמר סער.

 

עוד הוסיף שר החינוך כי קיימת עלייה בתוצאות הנתונים של המגזר הערבי. לדבריו, גם במבחנים הבינלאומיים שהתקיימו בקיץ האחרון נראה שיפור.

 

מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני: "מה שיש כאן הוא לא פירוטכניקה. יש כאן עבודה מאוד מאוד יסודית – טיפול מן השורש בבעיות היסוד. יש כאן תוצאות של שיפור, ואין לי ספק שהתוצאות יבואו לידי ביטוי במבחנים הבינלאומיים. זו תוצאה של עבודה קשה. הוספנו שעות לימוד בבתי הספר בכיתות ובגילאים הקריטיים לשיפור. הצמדנו מדריכים למורים, שיעקבו אחרי עבודתם. קיימנו השתלמויות מורים מקצועיות. התאמנו את תכניות הלימודים למציאות חדשה. נעשתה כאן עבודת חריש מאוד עמוקה תחת הסיסמא - אם לא לומדים לא יודעים".

 

מבחני המיצ"ב נערכים מידה שנה בכיתות ה' ו-ח', ומטרתם לבחון באיזו מידה עומדים תלמידי בתי הספר היסודיים ותלמידי חטיבות הביניים ברמה המצופה מהם לפי תכנית הלימודים. במבחנים האחרונים השתתפו 1,094 בתי ספר, 4,352 כיתות, ו-117,130 תלמידים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x