$
משפט

השופט דן מור פורש לאחר שחקירה סמויה נגדו חשפה עבירות מס לכאורה

מור מכהן כשופט בימ"ש השלום בת"א והיה מוכר על רקע מערכת יחסים עכורה בינו לבין רשות המסים, על רקע פסקי דין שנתן נגדה. היום הודיע משרד המשפטית כי "ביקורת אקראית" שנערכה בתיק השומה של מור חשפה דיווחים לא תקינים, הובילה לחקירה סמויה ולתשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות מס

ענת רואה 12:1503.10.11

שופט בית משפט השלום בתל אביב דן מור פורש מתפקידו על רקע חקירה סמויה שנערכה נגדו וחשפה עבירות מס לכאורה בכך שדיווח על הכנסה שלו כאילו היתה של בנו והקטין בכך את תשלום המס בו היה חייב. בעקבות החקירה הודיע היום משרד המשפטים כי מור הסכים לפרוש מכהונתו כשופט ובמקביל ביקש

לסיים את ההליך נגדו בתשלום כופר ולא בכתב אישום. ועדת כופר ברשות המסים תחליט על אופן סיום ההליך בעניינו.

 

מור הוא שופט בכיר בבית משפט השלום בתל אביב אליו מונה ב-1993. בשנים האחרונות הרבה מור לתקוף בפסיקותיו את הפרקליטות ואת רשות המסים, ובמסגרת פרסומים בתקשורת נטען כי על רקע פסיקותיו אלו קיימת מערכת יחסים עכורה בינו לבין רשות המסים ולפרקליטות.

 

בהודעה שפרסם היום משרד המשפטים נאמר כי "במסגרת ביקורת אקראית" שנערכה ע"י רשות המסים בתיק השומה של בנו של השופט מור, עלה חשד לכך שהכנסות מהשכרת נכס מסוים, אשר בבעלות השופט מור, דווחו בין השנים 2000-2007 כהכנסתו של בנו, למרות שהיו הכנסותיו של השופט מור ואף בפועל הועברו לשופט מור. לפי הנטען, פעולה זו הביאה להקטנת תשלום המס בו חייב היה השופט מור בסך של 211,000 שקל.

 

הממצאים הועברו ליועץ המשפטי לממשלה אשר הורה על פתיחה בחקירה סמויה כנגד השופט מור, ולאחר בחינת הממצאים הראשוניים שנאספו במהלך החקירה הסמויה, החליט היועץ המשפטי לממשלה במאי 2010 לעבור לחקירה גלויה במסגרתה נחקר מור באזהרה, תוך שהודעה על כך נמסרה לנשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש.

 

לפי הודעת משרד המשפטים, החקירה בוצעה בידי משטרת ישראל (יאח"ה) ולא בידי רשות המיסים, עפ"י הנחיית היועמ"ש, וזאת "לשם מניעת מראית עין ולזות שפתיים נוכח פרסומים שונים בשעתו בדבר 'מערכת יחסים עכורה' בין השופט מור ורשות המיסים על רקע פסקי דין שניתנו על ידו".

 

לאחר קבלת חוות דעת פרקליטות המדינה, החליט היועץ המשפטי לממשלה כי קיימת תשתית ראייתית לכך שהשופט מור ביצע לכאורה עבירות על פקודת מס הכנסה בכך שלא דיווח על ההכנסה מהשכרת הנכס. לגבי בנו של השופט מור הוחלט לסגור את התיק. השופט מור ביקש לסיים את ההליך בתשלום כופר.

 

לפי הנמסר, בשים לב לעובדה כי בעקבות ממצאי החקירה, הודיע השופט מור על הסכמתו לפרוש מכהונתו , ונוכח סכום השמטת המס בה נחשד, הסכים היועץ המשפטי לממשלה, "באופן התואם את המקובל בנוגע לאזרח מן השורה", שניתן לסיים את ההליך בדרך זו. עם זאת, ההחלטה הסופית בדבר סיום ההליך הפלילי בתשלום כופר ושיעור הכופר שיוטל, אם יוטל, תיקבע על-ידי ועדת הכופר ברשות המיסים בהתאם למדיניות הנוהגת במקרים דומים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x