שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עובדי מרכזי המתאדון המופרטים יקבלו תוספת שכר

130 העובדים שהתארגנו בכח לעובדים יקבלו הטבות נוספות כחלק מהסכם קיבוצי ראשון במקום; הקרב האמיתי של העובדים יהיה באוקטובר בעתירה נגד המשך תפעול המרכזים על-ידי קבלן חיצוני

מיקי פלד 19:4725.09.11

עובדי מרכזי המתאדון והסובוטקס (תחליפי סם) של האגודה לבריאות הציבורי יכולים לרשום לעצמם הישג ראשון, כחלק ממאבק גדול יותר נגד המשך הפרטת המרכזים. היום אישורה אסיפת העובדים, המאוגדים בארגון כוח לעובדים את ההסכם הקיבוצי עליו הסכימו חברי הוועד והנהלת האגודה, המשמשת כקבלן

של המדינה בתפעול תחנות חלוקת תחליפי הסם למכורים. ההסכם שיחול על כ-130 העובדים בעשרת המרכזים ברחבי הארץ כולל מענק חד פעמי, תוספת שכר של כ-4% בממוצע, פיקטוח של הועד על מנגנון הפיטורים והקמת ועדת השתלמויות מקצועיות בשיתוף העובדים.

 

בשל כוונת המדינה להפריט את השירותים, מדובר בהסכם ראשוני וקצר מועד (חצי שנה). ב-10 באוקטובר צפוי להתקיים דיון בבג"ץ בעתירה נגד המשך תפעול מרכזי המתאדון באמצעות קבלן חיצוני ולא על-ידי המדינה.

 

"הסכם ראשון זה בשירות החיוני כל כך, העוסק בשיקום מכורים לסמים על ידי טיפול פסיכוסוציאלי ושימוש בתחליפי סם, מבטא את רצון העובדים וההנהלה לנהל יחסי עבודה תקינים ולמסד שיפור בתנאי העובדים בכדי להתפנות לחזית המרכזית של בלימת הפרטתם של המרכזים בידי משרד הבריאות", אמר נועם כץ מוועד עובדי מרכזי המתאדון.

 

ההסכם הושג לאחר חודשים של משא-ומתן בין הועד, כח לעובדים ומנכ"ל האגודה, יהודה כהן.ההסכם מסדיר לראשונה את תנאי העסקה ושכר במספר מקצועות, כגון עבור מטפלים, עובדים סוציאליים, חובשים ועוד. "אנו שמחים על ההסכם, כעת, לאחר החתימה ערוכים העובדים להמשך המאבק בהפרטה ולדיון המתקרב בנושא בבג"ץ", הסביר כץ. "לאחר שבלמנו את המכרז בצו ביניים של בג"ץ, נאלץ את פקידי משרד האוצר להבין שהטיפול במכורים אינו סחורה שניתן לספק בקבלנות" הוא הוסיף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x