שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המחאה החברתית

הדרישה הכי פופולארית שהגיעה לוועדת טרכטנברג: "הפיכת הקנביס לחוקי"

ההמלצה שדורגה במקום הראשון באתר הרשמי כוללת הערכה כי "לגליזציה של הקנביס שווה יותר ממיליארד שקל בשנה"; במקום השני: ביטול אגרת הטלוויזיה

תומר אביטל 14:1821.09.11

"לגליזציה של צמח הקנביס בישראל - שווה יותר ממיליארד שקל בשנה" - 4 ימים לפני הגשות דוח טרכטנברג זוהי ההמלצה שדורגה במקום הראשון באתר הרשמי דרכו יכולים גולשים להצביע על רעיונות שהוגשו לוועדה.

 

מאבק של ממש ניטש בשבועות האחרונים בקרב גולשי אתר "הידברות" אותה הקימה

הוועדה לשינוי חברתי-כלכלי בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג. בדף האינטרנט הותקנה פלטפורמה דרכה גולשים יכולים להצביע לרעיונות שהתקבלו בוועדה. זאת בתקווה להעביר לחבריה קצת 'דופק' ולהסביר להם מה זה אומר "צדק חברתי".

 

עד לא מזמן, במקום הראשון התייצבה יוזמה ל'ערבות הדדית' שבתוכה קופלה הצעה לשנות את תהליך קבלת ההחלטות בהסכמה רחבה ודיאלוג עם הציבור. אלא שבסופו של דבר, כאמור, זכתה היוזמה 'לגליזציה של צמח הקנביס' ל-1856 הצבעות והדיחה את 'ערבות הדדית' שמככבת לבסוף רק במקום השלישי.

 

הצעה נוספת שעקפה את 'ערבות הדדית' היא 'ביטול אגרת הטלוויזיה'.

 

ח"כ ד"ר עינת וילף (העצמאות) אמרה בתגובה ל"כלכליסט" כי "מלבד הרתיעה התדמיתית, זוהי אחת ההחלטות הפחות מורכבות שהוועדה יכולה לקבל". וילף מקדמת את הנושא בכנסת.

 

לדבריה, "אם ועדת טרכטנברג תמליץ על הפיכת הקנאביס לחוקי והשתת מסים עליו - כפי שמבקשים מרבית הפונים לוועדה באתר - היא תהרוג שלוש ציפורים במכה אחת: היא תעשה את המעשה הנכון מבחינה חברתית - היום ברור בעקבות נסיון מדעי מצטבר ודו"ח בינלאומי מקיף שהוגש לאו"ם ופורסם לאחרונה - שהפיכת השימוש בקנאביס מנושא פלילי לנושא של רווחה ובריאות הציבור מביא לתוצאות טובות יותר הן מבחינת רמת השימוש והן מבחינת הגבלת נזקיו לחברה; היא גם תיצור מקור כספי משמעותי חדש שיגיע לאוצר המדינה לטובת המטרות עליהן תמליץ הוועדה, והיא גם תגזול את הכסף הזה ממשפחות הפשע ואויבי המדינה. ככל הנראה מדובר בסכומי כסף משמעותיים ובימים אלה, בעקבות בקשתי, מרכז המחקר והמידע של הכנסת עובד על הערכת סכומים אלה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x