$
משפט

קסלמן וקסלמן בהגנה: "בוכהלטרית, לא אבוחלטורית"

כתב ההגנה של קסלמן בתביעת הרשלנות שהוגשה נגדה מציג שני פירושים של מילה שנאמרה על ידי רו"ח החברה. אבוחלטורית - כסלנג של עבודה רשלנית, או בוכהלטרית - מילה גרמנית שפרושה הנהלת חשבונות

הדר קנה 11:5019.09.11

פירמת ראיית החשבון קסלמן וקסלמן מכחישה בתוקף את הטענות שעלו במסגרת תביעת רשלנות מקצועית שהגיש נגדה איש העסקים חנניה גיבשטיין, לשעבר ראש עריית ראשון לציון. כך על פי כתב ההגנה שהגישה השבוע הפירמה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

את קסלמן מייצגים ארדינסט, בן נתן
ושות' ואת גיבשטיין מייצגים עורכי הדין אופיר צברי ודיבון פרקש ממשרד צברי-יובל ושות'. בסוף מאי השנה הגישה חברת גיבשטיין השקעות, בשליטתו של איש העסקים חנניה גיבשטיין, תביעה בטענה לרשלנות מקצועית נגד הפירמה בסך 4 מיליון שקל. על פי התביעה, קסלמן וקסלמן איחרה בהגשת דו"חות שנתיים ומסמכים מחייבים לרשויות המס וכתוצאה מאיחור זה, נגרמו לגיבשטיין ולחברות שבשליטתו נזקים במיליוני שקלים.

 

בכתב ההגנה טוענת קסלמן כי: "הציטטה בה בחרו התובעים לפתוח את כתב תביעתם אין בה בדל של אמירה לתמוך בטענת התובעים. אם בציטטה זו מקופלת 'תמצית התביעה' הרי שמוטב היה אלמלא הייתה התביעה מוגשת".

 

קסלמן מתכוונת לכך שבכתב התביעה צוטט רו"ח שאול בן אמוץ שנשאל על הרקע לעיכוב בדוחות המס השנתיים. בתביעה נכתב כי רו"ח בן אמוץ הגדיר עבודה זו כ- "אבוחלטורית"- שמרמזת כי מדובר בעבודה רשלנית, בעוד שבפועל השתמש רו"ח בן אמוץ במילה "בוכהלטרית" שמקורה בגרמנית, משמעותה היא הנהלת פנקסים והיא מתארת את הפן הטכני של עבודת רואה החשבון.

 

בכתב ההגנה נטען כי "לא זו בלבד שהתובעים עושים שימוש מטעה בדבריו של בן אמוץ, אלא הם מנצלים את העדות שנמסרה על ידיו בתמיכה לערעורם כדי לחלץ מדבריו 'הודאה'. מדובר בהתנהלות צינית של התובעים העולה כדי חוסר תום לב".

 

עוד טוענת קסלמן כי לא נפל פגם בהגשת הדו"חות והעיכוב נבע מהתנהלות החברה עצמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x