שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בית המשפט אישר 2 תביעות ייצוגיות נגד פלאפון

תביעה אחת טוענת כי החברה פרסמה עצמה על חשבון לקוחות, ותביעה בגובה 15 מיליון שקל טוענת כי היא גובה תשלום לא חוקי עבור שירות

מארק שון 18:0718.09.11

בהפרש של שלושה ימים בלבד אושרו בבתי המשפט שתי תביעות ייצוגיות נגד חברת פלאפון, ללא קשר האחת לשנייה.

 

ביום חמישי האחרון אושרה בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה תביעה ייצוגית בטענה שהחברה השתמשה בפרסומת כדי להרוויח על חשבון לקוחותיה.

 

החברה מוכרת שירות "שיר

בהמתנה" (המאפשר לשמוע שיר כאשר מחייגים לאותו אדם) תמורת דמי שימוש חודשיים של 6.93 שקלים. התובעת מיכל גלזר טענה באמצעות עורך הדין אסף שילה כי החל מאפריל 2008 החברה השמיעה למתקשרים למנויים שלה הצעה לקבל את השירות, ובכך גייסה מנויים חדשים לשירות על חשבון המנויים שדרכם הושמעה ההצעה. פלאפון טענה בין היתר כי ההודעה מושמעת בכ-1% בלבד מכלל השיחות הנכנסות ועל כן הפגיעה היא מינורית. למרות הטענה הזאת השופטת אסתר שטמר אישרה את התביעה.

 

במקרה השני, שאושר היום (א') על ידי השופט יצחק ענבר מבית המשפט המחוזי בתל-אביב, לקוח של החברה טען כי  רכש מכשיר עם כרטיס SIM נעול לשימוש רשת פלאפון בלבד, ונאלץ לשלם 85 שקל לשם ביטול הנעילה. התובע, דוד ספיר, טען באמצעות עורך הדין יוחי גבע כי התשלום עבור ביטול הנעילה מנוגד לחוק התקשורת. גובה התביעה במקרה הזה עומד על כ-15 מיליון שקל.

 

"תכליתו של חוק התקשורת הוא לעודד תחרות חופשית ולמנוע כפיה של בעל הרשיון על לקוח", כתב השופט בהחלטה, "התביעה עוסקת בפרקטיקה פסולה שנמשכה במשך כשנתיים לגבי כ-35% מכלל לקוחותיה של פלאפון".

 

מחברת פלאפון טרם נמסרה תגובה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x