$
בארץ

ביהמ"ש נותן דד ליין: יום רביעי - סוף מחאת האוהלים ברוטשילד

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב קבע כי צו הפינוי של העירייה היה חוקי והוצא כדין. השופט ביטל את צו העיכוב שהוצא בעקבות הגשת העתירה וציין כי העירייה תיתן עוד שלושה ימים שהות לשוכני האוהלים להתפנות מרצון; איציק שמולי: "צריך להוציא את האנשים בראש מורם מהאוהלים עם פתרונות ולא בכוח"

מארק שון ומיקי פלד 11:3618.09.11

בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע את התאריך המדוייק בו תיפסק בכוח מחאת האוהלים שהחלה לפני למעלה מחודשיים בשדרות רוטשילד בתל-אביב. יום רביעי הקרוב, בשעה 12:00, יסתיים הדד-ליין שניתן למי שעדיין נשאר באותם אוהלים לפנות את עצמו, ואז תוכל העירייה להתחיל לפנותם בכוח.

 

העתירה
נגד הפינוי
הוגשה לפני עשרה ימים בבקשה להימנע מפינוי לא מתואם של האוהלים והציוד המשמשים את המחאה בשדרות רוטשילד, נורדאו, לוינסקי ויפת. העתירה הוגשה לאחר שעיריית תל-אביב החלה בצעדים לקראת הפינוי "במסגרת הכנת העיר לקראת החגים", כהגדרת העירייה.

 

השופט ד"ר קובי ורדי דחה היום את העתירה וקבע כי צו הפינוי של העירייה היה חוקי והוצא כדין. השופט ביטל את צו העיכוב שהוצא בעקבות הגשת העתירה וציין כי העירייה תיתן עוד שלושה ימים שהות לשוכני האוהלים להתפנות מרצון.

 

תגובות

 

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים אמר בתגובה: "זו לא שאלה של סמכות אלא של מנהיגות, ולכן צריך להוציא את האנשים בראש מורם מהאוהלים עם פתרונות ולא בכוח. ועדת טרכטנברג חייבת לתת פתרונות אמיתיים בתחום הדיור הציבורי, בלא זה לא תסתיים המחאה".

 

אורן פסטרנק, נציג מטה המאבק בשיחות עם העירייה אמר ל"כלכליסט": "במטה מצרים עלצה החלטה וקוראים לציבור להגיע לשדרות רוטשילד כדי לראות את המצב במקום. אנו מקווים שהשחיות עם העיירה יימשכו". במטה ישקלו בהלך היום האם לערער על החלטת ביהמ"ש המחוזי לביהמ"ש עליון. בין הצדדים מנסה להמשיך לתווך סגן ראש עיריית ת"א, אסף זמיר.

 

האגודה לזכויות האזרח: "לעיריית תל אביב ניתן האישור לפנות את המאהלים בעיר אך היא לא תוכל להמשיך ולהתעלם מחסרי הבית שחיים בהם - עליה ועל המדינה למצוא פתרון למצוקה המיידית של משפחות ובודדים חסרי הבית. פנינו לא מכבר לשר השיכון אריאל אטיאס בדרישה לשכור באופן מיידי דירות בשכירות ארוכת טווח עבור חסרי הבית הזכאים לסיוע, עד להגדלת מלאי הדירות בדיור הציבורי, אך עד כה לא נעשה דבר בנושא".

 

עו"ד קארין פילוסוף זרניצקי, המייצגת את תושבי רוטשילד, ברכה על החלטת בית המשפט ואמרה: "צר לי כי הצדדים לא השכילו להגיעו להבנות מחוץ לכתלי בית המשפט ברוח השיתוף ששרר במשך למעלה משמונה שבועות בין כל הגורמים המעורבים בעניין. חשוב גם לזכור שבסופו של יום מדובר בשכונת מגורים של משפחות וילדים ובמחאה שנפרסה על פני תקופת זמן ארוכה, והחלטת בית המשפט נותנת ביטוי למידתיות המצופה במקרה זה".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x