$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": הרשקוביץ יחליף את שני בוועדה לאיתור יו"ר רשות החשמל

ראש אגף התקציבים יתפוס את מקומו של מנכ"ל משרד האוצר הפורש, חיים שני; הוועדה התכנסה לפני כשלושה חודשים, אך עדיין לא נבחר מועמד מתאים

ליאור גוטמן ותומר אביטל 16:4515.09.11

האם יימצא רגולטור שיפקח על יצרני החשמל? ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, גל הרשקוביץ, מונה לכהן כנציג האוצר בוועדת האיתור למציאת יו"ר חדש לרשות החשמל. כך נודע ל"כלכליסט". בראש הוועדה עומד נציב שירות המדינה.

 

הרשקוביץ יחליף את מנכ"ל משרד האוצר הפורש חיים שני, ששימש

בתפקיד עד לאחרונה. מדובר באחת המשרות החשובות למשק החשמל, שכן רשות החשמל היא הרגולטור שמפקח על יצרני החשמל במשק וקובע את אמות המידה שלהם, כולל תעריפי החשמל לציבור הצרכנים. בהיעדר יו"ר תתקשה הרשות לנהל עצמה באופן שוטף לרבות טיפול בתחום הסולארי ואמות המידה של יצרני החשמל הפרטיים.

 

יו"ר רשות החשמל הקודם, אמנון שפירה, עזב את תפקידו בתחילת החודש, ועדיין לא נמצא לו מחליף, זאת למרות שוועדת האיתור התכנסה לפני כשלושה חודשים והייתה אמורה להחליט זה מכבר על זהות המועמד.

 

שר התשתיות, עוזי לנדאו, ביקש למנות את יו"ר רשות הגז, שוקי שטרן, לתפקיד באופן זמני ועד לאיוש המשרד, אולם היועמ"ש פסל את המינוי בטענה של ניגוד עניינים. לטענת היועמ"ש לא ייתכן שמי שמפקח על משק הגז, יפקח על יצרני החשמל שמשתמשים בגז לייצור חשמל.

 

למכרז ניגשו יותר מ-10 מועמדים, לרבות סמנכ"ל בחברת בטר פלייס ודני ויינשטוק וציון עמוסי, שניהם בכירים לשעבר במשרד התשתיות הלאומיות. מתמודדים נוספים הם היועצת המשפטית המכהנת של רשות החשמל, עו"ד אורית פרקש-הכהן, מנהל אגף חשבונאות ברשות החשמל, רו"ח איתן פליס, וד"ר אילן מעוז, שמכהן כיועץ בתחום לרשות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x