שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
15.9.11

"אפילו לעשירים קשה להוציא פתאום 200 אלף שקל"

כתבת "כלכליסט" בשיחה עם נציגת מכירות במגדל רמה

נעמה סיקולר 10:3515.09.11

שלום. אני מתעניינת ברכישת דירה במגדל רמה. הבנתי שיש דירה למכירה בקומה 6, שנרכשה ב־1.5 מיליון שקל, אבל שהיום אתם מבקשים מהרוכשים עוד רבע מיליון שקל.

"כן. מה שקרה הוא שהבנקים היום רוצים הון עצמי של 40%, וכשאנחנו מכרנו את הפרויקט גבינו 30%. להערכתי, ועל סמך כל העסקאות שעשיתי

בעבר, הדירה תעלה לך 1.65 מיליון שקל, אבל קחי לך כאילו את קונה ב־1.75. הבנק לוקח עוד בלתי צפוי ונותן לך מסגרת יותר גבוהה. זה לא אומר שנשתמש בה".

 

אבל אני צריכה לשריין עכשיו 700 אלף שקל לשלם לכם, בעוד מי שרוצה למכור לי את הדירה שילם רק 450 אלף שקל.

"נכון, אבל זה המקסימום, זה לא שמחר יבואו ויגידו לך להוסיף עוד".

 

התקדמות הפרויקט מטרידה את מנוחתי.

"יש לנו היתרים ביד, יש לנו קבלן מבצע שזה אלקטרה ויש את בנק לאומי שמלווה את הפרויקט. את היום במצב כאילו את קונה מיזם".

 

אז למה זה לקח שנה?

"לקח זמן עד שמצאנו בנק שמוכן לתת לנו תנאים נורמליים. הבנקים היום נורא קשים, בכלל לא רוצים פרויקטים. אנחנו חודשיים מתקשקשים עם תוספת ה־10%, שפתאום נחתנו על אנשים ביום בהיר ואמרנו להם תוסיפו עוד כסף. זאת בעיה פתאום לנחות על מישהו ולהגיד לו להוסיף. אפילו לעשירים קשה להוציא מהכיס 200 אלף שקל פתאום, ויש דירות ב־7 מיליון שקל שהרוכשים שלהן צריכים להוסיף 700 אלף. אבל עכשיו בעיקרון יכולים להתחיל לבנות".

 

הבנתי שיש עוד אנשים שרוצים למכור את הדירות. מה יקרה אם הם לא יצליחו? אני לא אתקע?

"לא, מה פתאום? יש הסכם שיתוף. הבנק כבר אישר 85%–90% מהדיירים, ויש רק עוד אחד או שניים, אולי שלושה, שצריכים להעביר לבנק עוד 10% מהכסף, והשגנו להם הלוואות. חוץ מזה יש אולי עוד שניים־שלושה כמו ד' שרוצים למכור, ואנחנו מוכרים להם את הדירות או שמגדלים תיקח את זה. מי שלא ירצה להישאר בפרויקט אנחנו ניקח את הדירה שלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x