שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לא מחייכים: פרטנר עשויה לפטר עד 150 עובדים בחודשים הקרובים

זאת כחלק מהתייעלות פנימית, וכהכנה לשיתוף הפעולה הצמוד עם סמייל. עם זאת החברה צפויה לסיים את 2011 עם מספר עובדים גדול יותר מזה שהיה בסוף 2010. פרטנר: "בוחנים מעת לעת את מבנה ההוצאות"

גילעד נס 19:0411.09.11

חברת הסלולר פרטנרבוחנת פיטורי עובדים בחודשים הקרובים, במסגרת התאמת מצבת כוח האדם להתפתחויות השוק. ככל הנראה נבחן צמצום מספר העובדים בעשרות עד 150, אך גם אם יתבצע מהלך שכזה עתידה החברה לסיים את שנת 2011 עם מספר עובדים גדול יותר מזה שהיה בסוף 2010.

 

החברה מעסיקה כיום כ-8,000 עובדים, המספר הגבוה בענף הסלולר, לאחר שעובדי קבלן רבים הפכו לעובדי חברה. בנוסף, חברות הסלולר גייסו מאות עובדים נוספים מתחילת השנה, על מנת לעמוד בעומס הפניות של הלקוחות שהתגבר משמעותית לאחר הפחתת קנסות היציאה בענף הסלולר בחודש פברואר.

 

הרווח הרבעוני של החברה צנח ברבעון השני ב-30% לכ-205 מיליון שקל. לראשונה זה כמה שנים לא חילקה פרטנר דיבידנד לאחר פרסום תוצאותיה לרבעון השני של השנה, וחלוקת הדיבידנד תמשיך להיבחן גם בהמשך השנה.

 

בדומה לחברות האחרות, גם בפרטנר נדרשו להתמודד עם הפחתת דמי הקישוריות והעלייה בהוצאות רכישת מכשירי סלולר אותם היא מוכרת ללקוחותיה. למרות הגדלת ההכנסות ממכירות מכשירים אלו ללקוחות, נוצר בחברות הסלולר גירעון תזרימי, שכן הן נדרשות לשלם עבור המכשירים ליצרנים כבר באותו רבעון, אך התשלום מצד הלקוח נחלק ל-36 חודשים, ובמקביל הן מעניקות לו החזרים בזמן אוויר.

 

פרטנר רכשה במרץ השנה את ספקית האינטרנט והשיחות הבינלאומיות 012 סמייל תמורת 1.5 מיליארד שקל, כאשר על החברות נאסר להתמזג בעת הנוכחית. עם זאת, בפרטנר מבקשים, בין השאר, למצוא אפשרויות התייעלות בקשרים המותרים בין החברות, ונושא זה נבחן בחודשים האחרונים.

 

לפני כשבועיים השלימה סלקום את רכישת נטויז'ן, וגם חברות אלו מנהלות כיום תהליך אסטרטגי לקראת התייעלות הדדית, וכמה תפקידים בכירים כפולים בין החברות יאוחדו.

 

מפרטנר נמסר בתגובה כי "כחלק מהתנהלותה העסקית השוטפת פרטנר בוחנת מעת לעת את מבנה ההוצאות, לרבות נושא כוח האדם בחברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x