$
משפט

תושבי רוטשילד תומכים בפינוי המאהל: "השדרה מלאה בנרקומנים וכתות מיסיונריות"

50 תושבים הצטרפו לעתירה בנושא פינוי האוהלים מהשדרה: "לא מדובר במחאה, אלא באנרכיה". הדיון ייערך מחרתיים

מארק שון 13:4211.09.11

שחקנים חדשים נכנסו למאבק בין המפגינים לבין ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי: 50 תושבי שדרות רוטשילד הצטרפו לעתירה לפינוי המאהל מהשדרה. "לא מדובר במחאה, אלא באנרכיה. השדרה מאוכלסת בעיקר בנרקומנים, אלכוהוליסטים וכתות מיסיונריות", נכתב בפנייה הנזעמת של התושבים, "הספסלים

ומתקני המשחקים מאוכלסים בתמהונים. חלקם של האנשים מסתובבים עירומים באופן חלקי או מלא, מתרחצים בחצרות הבתים, מעשנים בחדרי המדרגות, צורחים או שרים ברחובות את משנתם בכל שעות היממה, לעתים קרובות במגאפונים. אין יום ואין לילה בשדרה".

 

התושבים, המיוצגים על ידי עו"ד קארין פילוסוף זרניצקי ממשרד זרניצקי-ויסמן ושות', טוענים כי בשלב הזה מדובר בהפרה של הוראות החוק הפלילי והוראות חוקי העזר העירוניים. "הגיעה השעה לשוב ולשמור על תקינות הרחוב וניקיונו, ובעיקר להשיב את שגרת החיים של הציבור לקדמותה", נכתב בפנייה.

 

הדיון בעתירה ייערך מחרתיים. השופט קובי ורדי אישר כי דיירי השדרה יוכלו להצטרף כצד להליך.

 

מוקדם יותר קיבל השופט את תגובת העירייה, שלטענתה "אינה מעוררת קושיה באשר לזכות לחופש ביטוי או חופש המחאה, שכן העירייה לא זו בלבד שאינה חולקת על הזכות להפגין בכיכרות ובשדרות העיר, אלא שהיא גילתה הבנה וסובלנות רבה כלפי אוהלי המחאה, שהיו פרוסים מזה כחודשיים ברחבי העיר". העירייה טוענת עוד כי היא "תומכת במחאה החברתית ומאפשרת אותה תוך איזון אינטרסים נוספים. ההחלטה להורות על ניקוי ושיקום שדרות העיר משקפת איזון ראוי בין הזכות לחופש ביטוי לבין זכות כלל הציבור להנאה מהמרחב הציבורי והזכות למניעת מטרדים". 

 

עיריית תל אביב החלה בשבוע שעבר בפינוי מאהלים ברחבי העיר, והדבר הוביל להפגנות אלימות ולמעצרים של פעילים. פעולת הפינוי הופסקה בעקבות צו עיכוב זמני שהוצא לבקשת יושבי האוהלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x