שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קריירה

ליצמן נגד המתמחים: נגררים אחרי ספינים של יועצי התקשורת

אמש דחו הרופאים את הצעת סגן שר הבריאות למודל "פול טיימר", לפיה רופאים יוכלו לקבל שכר גבוה יחסית תמורת התחייבות שלא לעבוד במערכת הבריאות הפרטית, והכריזו כי הם ממשיכים במאבק לביטול ההסכם

מיקי פלד 10:1308.09.11

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן רומז כי המתמחים איבדו את תמיכתו. לדבריו, מודל ה"פול טיימר" מוסיף עוד כ-10,000 שקלים לשכר החודשי של כל רופא צעיר וכי מדובר על כ-1,000 רופאים שיכלו ליהנות ממנו כל שנה. כך לפי הודעה שהוציאה הבוקר (ה') לשכתו. חשוב לציין כי לפי המתמחים, שסרבו אתמול להצעתו של ליצמן והודיעו כי הם ממשיכים במאבקם לביטול ההסכם, רק כ-200 רופאים יוכלו ליהנות מהמודל.

 

מלשכת ליצמן נמסר, כי "סגן השר הודיע כי ימשיך לקדם את הצעתו להוסיף למעלה מ-100 מיליון שקל לרופאים שיבחרו לעבוד במערכת הציבורית במשרה מלאה עם קבוצת רופאים אחרים שיודעים להעריך תוספת כמה משמעותית בשכרם".

 

סגן השר הוסיף, כי הוא "מצר על התנהלותם והיגררותם לספינים של יועצי תקשורת להם יש כנראה עניין בהחרפת המאבק, שכן הם היחידים שמרוויחים כעת מהמשבר ומקבלים תמורה הגונה".

 

כפי שפורסם אמש ב"כלכליסט", בתום פגישה סוערת החליטו אמש מובילי המאבק של הרופאים המתמחים לדחות את ההצעה של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לתת אפשרות להפסקה במודל של "פול טיימר" - ובמקום זאת להמשיך במאבקם לביטול ההסכם בין ההסתדרות הרפואית למדינה.

 

מתמחים. ימשיכו להיאבק על ביטול ההסכם שנחתם מול האוצר מתמחים. ימשיכו להיאבק על ביטול ההסכם שנחתם מול האוצר צילום: נמרוד גליקמן

 

מוקדם יותר אתמול העביר ליצמן הצעה מתואמת עם משרד האוצר, למנהיגות הרופאים הצעירים, ולפיה 200 רופאים יקבלו אפשרות העסקה לפי מודל ה"פול טיימר", בו רופא יוכל לקבל שכר גבוה יחסית תמורת התחייבות מצידו שלא לעבוד במערכת הבריאות הפרטית.

 

מודל זה היה אחת מדרישות ההסתדרות הרפואית במהלך המו"מ הארוך עם משרד האוצר; דרישה זו לא התקבלה. לאחר שבימים האחרונים הגישו שוב כ-400 רופאים מתמחים ומומחים את מכתבי ההתפטרות שלהם, במחאה על ההסכם, נפגש איתם ליצמן בניסיון לפייסם, ולאחר מכן גם עם סגן שר האוצר איציק כהן.

 

מנהיגות הרופאים הצעירים החליטה כי מדובר במספר נמוך מדי של רופאים שיוכלו להיכלל במודל - ולהמשיך במאבק, בין השאר באמצעות הגשת עתירה לבית הדין לעבודה בבקשה לביטול ההסכם בשל ייצוג בלתי הולם מצד ההסתדרות הרפואית, במקביל להמשך הגשת מכתבי ההתפטרות לבתי החולים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x