$
המחאה החברתית

בית המשפט הקפיא את פינוי האוהלים בתל-אביב

שופטת הוציאה הלילה צו מניעה לפינוי המאהלים ברוטשילד, נורדאו, לוינסקי ובן גוריון - עד לדיון בנושא. בהפגנה אלימה אתמול מול עיריית ת"א נעצרו 40 מפגינים, משם המשיכו פעילים אל בית ראש העיר חולדאי: "רק אנחנו נקבע מתי תסתיים המהפכה"

נרי ברנר ויואב מלכה, ynet 08:0708.09.11

היום הסוער של מחאת האוהלים בתל-אביב הגיע עד לפתח בית המשפט, שם זכו מארגני המחאה לצו המונע לעת עתה את הפינוי. שופטת בית משפט השלום בתל אביב, מלכה ספינזי, הוציאה הלילה (ה') צו מניעה לפינוי מאהלי המחאה בגינת לוינסקי, שדרות רוטשילד, בן גוריון ונורדאו. השופטת קבעה שמתחמי הדיור

לא יפונו עד לדיון בסוגייה בבית משפט. אמש התקבצו כ-50 בני אדם מול בית מגוריו של רון חולדאי, שאתמול בבוקר הורה על פינוי מאהלים ברחבי העיר. "חולדאי תתפטר", "רון-שלטון-עולם תחתון", קראו המפגינים.

 

נציג אנשי האוהלים, עו"ד אבי הכספי, מסר כי השופטת התורנית החליטה להיעתר לבקשה להעניק צו מניעה, ובכך הקפיאה את הפינוי עד לדיון בנושא. השופטת ספינזי כתבה כי "לאחר שעיינתי בבקשה, בתצהירים התומכים בה ובהודעת הפינוי ראיתי להיעתר לבקשה בתנאים".

 

השופטת התורנית הסבירה: "בהתחשב בעובדה שהמאהלים עומדים על מקומם כחודש, בכך שניתנה התראה קצרה לפינוי ובטענות המבקשים בדבר אלימות, אני סבורה כי איזון נכון בין האינטרסים מצדיק מתן הצו במעמד צד אחד, וזאת בכדי שהצדדים יוכלו לשטוח טענותיהם בפני בית המשפט". לכן, סיכמה, "אני מעכבת את פינוי המאהלים, עד למתן החלטה אחרת".

 

בעיריית תל-אביב אמרו כי אמש התקבלו שתי שיחות טלפון אנונימיות בלשכתו של חולדאי. האדם בצד השני של הקו דרש לדעת "איפה מסתתר ראש העיר, שייצא החוצה, אנחנו רוצים לרצוח אותו". בעירייה ציינו כי דיווח על המקרה הועבר למשטרה, והאבטחה סביב ראש העיר תוגברה.

 

"אנחנו רוצים להראות לכל נבחר ציבור, לא רק לרון חולדאי, שהמנדט לסיום המהפכה הזאת הוא רק בידינו כי נראה היום שהוא התבלבל כשהוא ניסה לסיים אותה", אמר אחד ממובילי המחאה בשדרות רוטשילד, יונתן לוי. "במידה מסוימת, לחולדאי יש אחריות רבה על חלק מהסבל שיש לתושבים המוחים אצלו בעיר, וההתנהגות שלו היום היא בעצם המשך של אותו קו שהיה לו מהיום הראשון של המהפכה הזאת".

 

לוי טען ש"בהתחלה חולדאי היה נגד המחאה, עד שהוא הבין כמה היא גדולה ושהוא צריך לחבק אותה, אבל עכשיו מתגלה הכל. המדיניות של העירייה דוחקת אל מחוץ לעיר כל בן אדם שהוא לא עשיר אבל אנחנו נשים לזה סוף, אנחנו התעוררנו".

 

לדברי סתיו שפיר, "אנחנו הולכים לתקוף את נציגי הציבור בפן הפוליטי ולחשוף את הקיפוח והצביעות של העירייה, שלכל אורך הדרך הביעה תמיכה בנו, אבל הנה הלילה הם התחילו לקטוף את האוהלים. מי בשלטון רוצה מחאה? זה מפריע להם להמשיך את חייהם בשלווה וברגע שניתנה הזדמנות, מציוץ קטן שאמרנו שאנחנו מפנים את המאהלים, הם קפצו על הרעיון ופינו בכל הכוח".

 

שפיר הדגישה כי המאבק יימשך. "כמובן שזה מדרבן לבנות מאהלים יותר יציבים. איכשהו, עברנו ממחאה על שינוי השיטה הכלכלית בישראל למחאה על זכותנו למחות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x