$
בארץ

נפטר איש העסקים דן דוד

דוד פיתח ב-1965 את תא הצילום האוטומטי והיה בעל השליטה בקבוצת לידר החזקות והשקעות. הוא היה מעורב בפרויקטים פילנתרופיים רבים ותמך באוניברסיטת ת"א

כתב כלכליסט 18:4006.09.11
איש העסקים דן דוד (2011-1929) נפטר אמש ממחלה קשה.

 

דוד עלה מרומניה לישראל בשנת 1961. בשנת 1965 פיתח את תא הצילום האוטומטי, פיתוח שהפך אותו לאיש עסקים מצליח. חוויה זו היא שהובילה את דן דוד לייסד לפני עשור באוניברסיטת תל אביב את "פרס דן דוד", המוקיר אישיים שתרמו תרומה יוצאת דופן לחברה האנושית, והמסייע לסטודנטים ויזמים צעירים להפוך לחוקרי ומנהיגי העתיד.

 

 

דן דוד תמך רבות באוניברסיטת תל אביב. את ראשית פועלו למען האוניברסיטה החל כידיד אוניברסיטת תל אביב באיטליה. בסיוע התרומה שהרים
בתחילת שנות ה-90, הוקם בקמפוס האוניברסיטה בניין דן דוד לכיתות לימוד. כמו כן הקים דוד ז"ל קרנות למלגות לתלמידי הפקולטה לניהול. בשנת 1996 תואר ד"ר לשם כבוד מהאוניברסיטה. 

 

דוד שימש כנשיא החברות Dedem Automatical SRL ו- Photo Me International PLC, חברה הרשומה בבורסה של לונדון ומחזיקה ב-90% מכלל השוק העולמי של תאי צילום אוטומטיים. כמו כן היה בעל השליטה בקבוצת לידר החזקות והשקעות. דוד היה מעורב במספר רב של פרויקטים פילנתרופיים במגוון תחומים – מארכיאולוגיה ועד רפואה וקולנוע.

 

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב, הביע צער על פטירתו של דן דוד ואמר כי האובדן כבד מאוד. "הלך לעולמו איש אשכולות וידיד אמת של אוניברסיטת תל אביב, שההשכלה הגבוהה הייתה קרובה ללבו", ציין קלפטר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x