$
רכב

משרד התחבורה קבע את חברי הוועדה לתחרותיות בענף הרכב

ל"כלכליסט" נודע כי בוועדת זליכה יכהנו בין השאר מנהל מינהל הרכש הממשלתי וסגן החשב הכללי לשעבר

תומר הדר 06:5506.09.11

ועדת זליכה להגברת התחרותיות בענף הרכב צוברת תאוצה: ממסמכים שנשלחו לאחרונה לבכירים במשרד התחבורה והגיעו לידי "כלכליסט", מסתמן שבנוסף לפרופ' ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר, יכהנו בוועדה ליאור אגאי, מנהל מינהל הרכש הממשלתי; ואבי דור, לשעבר סגן החשב הכללי המכהן

כיום כמנכ"ל חברת הביטוח ענבל.

 

כמו כן, הרכב הוועדה יכלול גם את חיים פלץ, שכיהן בעבר בתפקיד סגן ראש אגף התקציבים במשרד האוצר; דפנה עין דור, מנהלת אגף תכנון כלכלי במשרד התחבורה; עוזי יצחקי, סמנכ"ל בכיר לתנועה במשרד התחבורה; עו"ד אמל ג'בארין; אורי שמש; ולנה גרשוביץ.

 

כזכור, לפני כשבועיים הודיע שר התחבורה ישראל כץ על מינויה של ועדה ציבורית בראשות ירון זליכה. מטרתה העיקרית של הוועדה היא צמצום הריכוזיות של היבואנים בענף הרכב הישראלי והוזלה של התעריפים לצרכן, הן ברכישת המכונית והן ברכישת חלפים עבורה.

 

כאשר תתחיל לפעול, תצטרך הוועדה להתמודד גם עם נושאים כמו הבעלויות הצולבות בין יבואני הרכב וחברות הליסינג, הוזלת תעריפי הטיפול והתיקון במוסכים, כמו גם במתן הקלות ביבוא אישי ובהצעת דרכים שיאפשרו בסופו של דבר מכירת מכוניות ביבוא מקביל בישראל.

 

שוק הרכב בישראל אמנם נפתח עוד בשנה שעברה ליבוא מקביל, אך יבואנים מקבילים טרם הביאו מכוניות ארצה. על פי הערכות, בחודשים הקרובים יזמנו חברי הוועדה מגוון גורמים הקשורים בענף הרכב הישראלי במטרה לגבש מסקנות, שיוצגו ככל הנראה עוד לפני סוף השנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x