$
בארץ

ראם עמינח מונה לראש אגף התקציבים במשרד הביטחון

האיש שיצטרך להתמודד עם הדרישות לקיצוץ בביטחון הוא בעל משרד רואי חשבון ונשוי לרקפת רוסק־עמינח — המשנה למנכ"ל בנק לאומי

טל ליטמן 19:3429.08.11

שר הביטחון אהוד ברק אישר אתמול את ההמלצה המשותפת של הרמטכ"ל בני גנץ ומנכ"ל משרד הביטחון אודי שני למנות את ראם עמינח לתפקיד ראש אגף התקציבים במשרד הביטחון והיועץ הכספי לרמטכ"ל. מועמדותו של עמינח לתפקיד נחשפה כבר לפני כחודש ב"כלכליסט".

 

עמינח הוא בעל משרד רואי

חשבון, אך מפורסם לא פחות בזכות יחוסו המשפחתי — בעלה של רקפת רוסק־עמינח, המשנה למנכ"ל בנק לאומי.

 

היועץ הכספי לרמטכ"ל (יועכ"ל) הוא כובע נוסף של ראש אגף התקציבים במשרד הביטחון. עמינח ימונה כראש אגף התקציבים על גיוס מקורות לתקציב הביטחון — בין אם מהאוצר ובין אם ממקורות אחרים, כמו כספי הסיוע האמריקני.

בצדו הצה"לי של התפקיד, יהיה אחראי עמינח על התיאום עם משרד האוצר, הן בעת עיצוב התקציב, והן לאורך כל השנה, במידה ומתעורר צורך לשינוי בתקציב צה"ל וחלוקתו בין זרועות הצבא.

 

המינוי ייכנס לתוקפו בימים הקרובים, ועם כניסתו לתפקיד יועלה אלוף משנה במילואים ראם עמינח לדרגת תת אלוף. עמינח יחליף את תא"ל מהרן פרוזנפר המכהן ב־4 השנים האחרונות כראש אגף התקציבים במשרד הביטחון והיועץ הכספי לרמטכ"ל.

 

פרוזנפר שימש בתפקיד שנה מעבר לקדנציה המקורית, וסיים קדנציה שנחשבת מוצלחת במהלכה החל משרד הבטחון ליישם את תכנית ההתייעלות של חברת הייעוץ מקינזי.

 

עמינח נכנס לתפקיד בתקופה מאתגרת, כאשר על רקע המחאה החברתית גוברת הדרישה לקיצוץ בתקציב הבטחון. כמו כן, עמינח יאלץ להתמודד עם יישום פרק ב' בתכנית ההתייעלות של חברת מקינזי שיכלול גם פיטורים במשרד הבטחון וצה"ל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x