$
בארץ

11 פצועים במתקפת רקטות על יישובי הדרום; מצרים החזירה השגריר

ארגוני הטרור ברצועת עזה שיגרו מהבוקר לפחות 14 רקטות ופצמ"רים לעבר יישובי הדרום. מצרים דורשת התנצלות

כתבי ynet 15:2920.08.11

יום שלישי לחילופי האש בגבול רצועת עזה, בעקבות מתקפת הטרור ליד אילת: ארגוני הטרור הפלסטינים שיגרו הבוקר (שבת) לפחות 16 רקטות ופצצות מרגמה לעבר אשדוד, באר שבע והמועצות האזוריות באר טוביה, לכיש ושער הנגב. "כיפת ברזל" יירטה רקטה שנורתה לעבר אשקלון. מאתמול נורו לעבר ישראל

יותר מ-40 רקטות. שר הביטחון אהוד ברק מקיים התייעצות ביטחונית לנוכח ההסלמה בדרום.

 

ליד אשדוד נפצעו שלושה שב"חים פלסטינים באורח קשה, בינוני וקל. בבאר שבע אדם אחד נפצע באורח קל מאוד, שבעה נחבלו כשחיפשו מחסה ואדם נוסף לקה בחרדה. במועצת שער הנגב אדם אחד לקה בחרדה. ועדות ההתנגדות העממית והג'יהאד האיסלאמי קיבלו אחריות לירי. בעזה דווח על הרוג בתקיפה ישראלית.

  

סמוך לשעה 5:40 לפנות בוקר נשמעה אזעקה באזור אשדוד. שתי רקטות התפוצצו מחוץ לעיר, ושלושה פלסטינים בשנות העשרים לחייהם, ששוהים בישראל בניגוד לחוק ולא היו בקרבת בניין מוגן, נפצעו. הם פונו לבית החולים קפלן ברחובות, ובהמשך הועבר הפצוע הקשה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

 

כשלוש שעות לאחר מכן, התפוצצה רקטת גראד בשטח המועצה האזורית באר טוביה. לא דווח על נפגעים או נזק. סמוך לשעה 9:00 נשמעה עוד אזעקה, הפעם באזור באר שבע, ורקטה נפלה בעיר. אדם אחד נפצע באורח קל מאוד, שבעה בני אדם נחבלו כאשר חיפשו מחסה ואדם נוסף לקה בחרדה. צחי ארז סיפר ל-ynet: "שמענו פיצוץ ובכניסה לבאר שבע ראינו פטרייה שחורה. נראה שזה נפל בשטח פתוח".

 

סמוך לשעה 11:15 התפוצצו עוד שלוש רקטות בשטח המועצה האזורית שער הנגב. אזעקת צבע אדום נשמעה באזור. נזק נגרם למבנה ולכלי רכב, ואדם אחד לקה בחרדה. סמוך ל-12:00 נפלו עוד שתי רקטות בשטחים פתוחים באזור.

 

סמוך לשעה 12:30 התפוצצו עוד שתי רקטות בשטח המועצה האזורית לכיש. אזעקות נשמעו באזור, וכן בקריית גת ובחלק מיישובי המועצה האזורית יואב. אחת הרקטות נפלה סמוך לקריית גת וגרמה נזק כבד לכביש 35, שנחסם לתנועה לשני הכיוונים. המשטרה ביקשה מהציבור לגלות סבלנות ולהקשיב להוראות השוטרים.

 

בהמשך, מעט אחרי השעה 13:00 בצהריים, יירטה מערכת "כיפת ברזל" רקטה ששוגרה לעבר העיר אשקלון. אזרחים דיווחו על פיצוץ עז שנשמע באזור. כעבור כשעה שוגרו ארבע פצצות מרגמה לעבר המועצה האזורית שער הנגב. הן נפלו בשטחים פתוחים ואיש לא נפגע.

 

קצת לפני 15:00 התפוצצה רקטת קסאם בשטח פתוח ליד קיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. במקביל, נפלה פצצת מרגמה במועצה האזורית אשכול. בשני המקרים איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה הבוקר כי פלסטיני נפצע בתקיפת חיל האוויר ליד בית חנון שבצפון רצועת עזה. אחר הצהריים דיווחו סוכנויות הידיעות הפלסטיניות על הרוג ופצוע בתקיפה במזרח הרצועה. לפי "מען", מיום חמישי נהרגו 14 פלסטינים ונפצעו 44 בתקיפות של צה"ל.

 

מצרים מחזירה השגריר

 

 

בתוך כך, מצרים הודיעה הבוקר כי החליטה להחזיר את שגרירה בישראל, יאסר רידא, עד לקבלת התנצלות. קהיר מסרה גם כי לא תשיב את השגריר עד למסירת תוצאות החקירה בנוגע למותם של חמישה אנשי כוחות ביטחון מצרים. הם הטילו על ישראל את האחריות למתקפת הטרור, וטענו כי "התרשלה בהגנה על הגבול".

 

הודעת קבינט החירום המצרי הגיעה לאחר שסוכנות הידיעות הרשמית במדינה האשימה את ישראל בהרג החיילים המצרים, בעת המצוד אחר המחבלים שביצעו את מתקפת הטרור בדרום. בישראל אומרים כי החיילים המצרים נפגעו מהמחבלים.

 

בישיבה בקהיר החליט הקבינט להשיב את השגריר, עד "קבלת התנצלות מהרשויות בישראל על ההצהרות הנמהרות והמצערות כלפי מצרים". שם אמרו כי ישראל היא האחראית להשלכות הפוליטיות והמשפטיות של התקרית, אותה כינו הפרה של הסכם קמפ-דיוויד. 

 

בהודעת הקבינט, שמונה על ידי ממשלת מצרים לדון באירועים בגבול שלשום ובהשלכותיהם, נאמר כי מצרים עקבה בדאגה אחר התגובה הישראלית לפיגועים. אותה תגובה כללה, לדבריהם, את "הירי העיוור" בחיילי משמר הגבול המצרי, ממנו נהרגו שלושה חיילים ונפצעו ארבעה.

 

הקבינט המצרי גינה את ההצהרות "הבלתי אחראיות" של כמה בכירים בישראל בכל הקשור ליחסים בין המדינות והדגיש כי הוא דוחה באופן מוחלט כל ניסיון להשליך את מצרים את תוצאות ה"התרשלות הביטחונית הישראלית בהגנה על גבולותיה". בהודעה נאמר כי "הסריקות המצריות בסיני הן עניין פנימי ואין לו כל קשר לאירוע באילת. אלו הם צעדים המבוצעים נגד גורמים מקומיים העוברים על החוק", נאמר. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x