שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הרכבת העירונית של ירושלים יצאה לדרך

השקת הרכבת משנה את מערך התחבורה הציבורית בירושלים, אליה יתווספו כ-6 קווי אוטובוסים מהירים שינועו לאורך העיר ו-3 חניוניי רכב "חנה וסע"

ליאור גוטמן 10:4119.08.11

הרכבת העירונית של ירושלים החלה לפעול הבוקר (שישי) לדרכה באופן רשמי – בשעה 05:30 בבוקר יצאה רכבת ראשונה מאזור פסגת זאב שבירושלים והיא נעה לאורך כל המסילה עד להר הרצל.

 

ביום שלישי האחרון אישר משרד התחבורה את הפעלת הרכבת הקלה במתכונת חלקית ("תקופת הרצה") זאת לפני

שהושלמו העבודות הטכניות שיאפשרו לרכבת הקלה תנועה רציפה מבלי לעצור במפגשי הרמזורים.

 

זמן הנסיעה הנוכחי נאמד ב-80 דקות לכל כיוון, וכאשר תושלם הצבת מערכת הרמזורים החדשה הוא יתקצר לכ-40 דקות לכל כיוון. אורך המסילה הוא כ-14 ק"מ ולאורכה 23 תחנות.

 

במשרד התחבורה מעריכים שמערכת הרמזורים האוטומטית המלאה תושלם בעוד שלושה חודשים, עד אז יתגברו מפעילי הרכבת על כל מחלות הילדות הצפויות מהפעלת הרכבת העירונית הראשונה בישראל. יצוין שבמהלך תקופת ההרצה הנסיעה ברכבת תתבצע חינם אין כסף. שעות עבודת הרכבת תהיינה זהות לאלו בהן פועל כלל מערך התחבורה הציבורית בישראל, קרי במהלך שבת הנסיעה תושבת ותתחדש במוצאי שבת.

 

השקת הרכבת משנה הלכה למעשה את מערך התחבורה הציבורית בירושלים, אליה יתווספו כשישה קווי אוטובוסים מהירים שינועו לאורך העיר ושלושה חניוניי רכב "חנה וסע". בעתיד מתכננת המדינה להאריך את המסילה עד נווה יעקב שבצפון ועד ביה"ח הדסה מדרום. את הרכבת מפעיל זכיין שקיבל היתר מהמדינה לבנות, לתחזק ולהפעיל את הרכבת למשף 30 שנה, שלאחריהן הוא יעביר את המיזם לידיה. האחזקות במיזם מתחלקות בין אשטרום (45%), קרן תשתיות ישראל (10%), חברת הראל (20%), ואוליה (5%) ואלסטום (20%).
בטל שלח
    לכל התגובות
    x