$
בארץ

עובדי "פרי גליל" הבעירו צמיגים בחצור הגלילית

העובדים, שמוחים על ההחלטה לפטר אותם, צעדו מהמפעל לכביש 90, חסמו אותו, וגרמו עומס תנועה: "אין לנו לאן ללכת"

חסן שעלאן, ynet 19:5814.08.11

עובדי מפעל "פרי גליל" בחצור הגלילית הפגינו אחר הצהריים (א') בכניסה למועצה המקומית, במחאה על ההחלטה לפטר 58 מהם. העובדים צעדו מהמפעל לכיוון כביש 90, יחד עם קרוב ל-500 מפגינים, בהם אנשי ההסתדרות, פעילי נוער מרצ, אנשי מחאת האוהלים וסטודנטים מקריית-שמונה, חיפה ותל-אביב.

 

המפגינים
חסמו את הכביש וגרמו עומס תנועה, אך התעקשו וצעקו: "לא נלך הביתה". ראש ועד העובדים במפעל, מוטי חזיזה, אמר: "לא נאפשר להנהלת המפעל לפטר את העובדים, ואם הם כן יפוטרו - לא נעבור על כך בשתיקה. נמשיך במאבק שלנו עד שהעובדים יקבלו את מה שמגיע להם".

 

שושנה עומר, שעובדת במפעל זה 20 שנה, אמרה: "מה שקורה איתנו בלתי נסבל. לא נצא מהמפעל אחרי שנתנו את הנשמה למענו ועבדנו בחום. אם יפטרו אותנו, התוצאות יהיו קשות. אין לנו היום לאן ללכת, ואם נפוטר - ניכנס לרשימת המובטלים".

 

טלאל אל-היב, עובד המפעל גם הוא, אמר כי העובדים מרגישים שמשחקים בהם. "חושבים שאנחנו כדורגל ושאפשר לזרוק אותנו מתי שרוצים. מה שהולך לקרות זה שהעובדים ומשפחותיהם ייקלעו למצב כלכלי בלתי נסבל. אם לממשלת ישראל טוב עם זה, אין לנו עתיד במדינה. אם יפטרו אותנו, נסגור את המפעל בשרשראות".

 

הבוקר הקימו פעילי נוער מרצ אוהלי מחאה מול המפעל, והם מתכוונים לשהות בהם. במרצ רואים במאבק על עתיד העובדים בפרי גליל מאבק על עתיד מעמד הפועלים והפריפריה בכלל. רותם אלכסנדרי, יו"ר נוער מרצ בחיפה, אמר ל-ynet: "כבני נוער חשוב לנו להראות שיש מי שנלחם למען עתיד הפריפריה. בעוד שמחאת הדיור ויוקר המחיה, שמובלת על-ידי מעמד הביניים במרכזי ערים הגדולות, היא מחאה שקל להזדהות איתה, הפריפריה היא מקום שקל לשכוח אותו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x