$
בארץ

הישג למפכ"ל המשטרה: שכר השוטרים המתחילים יעלה ב-40%

במסגרת ההסכם יועלה שכרם של השוטרים המתחילים לכ-7,000 שקל בחודש. המפכ"ל דנינו: "אני בטוח שנוכל לגייס למשטרה שוטרים מקצועיים"

איתי הר אור 16:2008.08.11

בתום משא ומתן אינטנסיבי עם משרד האוצר ובתמיכתו המלאה של השר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ, הצליחו מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו ומנכ"ל המשרד לביטחון הפנים יעקב גנות, להגיע להסכם המבטא שיפור משמעותי בשכרם של אלפי שוטרים וסוהרים.

 

במסגרת ההסכם יועלה באופן משמעותי

שכרם של השוטרים המתחילים לכ-7,000 שקל בחודש, המהווה עלייה של 40% לשכר השוטר המתחיל. ההסכם נחתם לאחר שבמהלך השנים נשחק שכרם של אלפי שוטרים וזאת במשך שש שנות שרותם הראשונות והסתכם ב-5,000 שקל ברוטו בחודש, דבר שהביא שוטרים רבים להיקלע לקשיים כלכליים.

 

כמו כן, שוטר או סוהר יקבל תוספת קבועה של כ-1,000 שקל כבר בתחילת תפקידו, בתום הקורס המסמיך אותו לתפקיד. כמו כן, יקבל שוטר או סוהר מתחיל מיד עם גיוסו מענק של כ-2,500 שקל, אשר עד היום ניתן לו רק לאחר שנתיים בתפקיד.

 

במשטרה רואים בהעלאת השכר "ביטוי להכרה בחשיבות הלאומית של תפקיד השוטר ותביא לשמירה על המשאב האנושי הקיים כמו גם גיוס כח אדם איכותי לשירות בתפקידי הליבה של המשטרה". המפכ"ל והמשרד לביטחון הפנים ממשיכים בימים אלה במשא ומתן מול האוצר על מנת להגיע להסדר כולל לשיפור שכר השוטרים שיכלול הענקת תמריצים לנגדים, העלאת שכר הקצונה הזוטרה ושכר גמלאי המשטרה.

 

במסיבת עיתונאים שבה הוצג ההסכם אמר מפכ"ל המשטרה: "זהו צעד ראשון לקראת הסכם כולל הנוגע לכלל משטרת ישראל וגמלאיה. אני מברך על כך שבכירי האוצר מכירים בחשיבות ובמשמעות של תמיכה במשטרת ישראל וחיזוק מעמד השוטרים. אני בטוח שנוכל לגייס למשטרה שוטרים מקצועיים, איכותיים ובעלי מוטיבציה לביצוע משימות מורכבות ולשפר את רמת השירות לאזרח".

 

שר האוצר יובל שטייניץ: "מחובתנו כממשלה לדאוג לשוטרים והסוהרים שעושים עבודת קודש לבטחונה של מדינת ישראל. זהו צעד חשוב לחיזוק המשטרה והשב"ס ושיפור משמעותי לשכר השוטרים והסוהרים המתחילים, דבר שיאפשר גיוס כוח אדם איכותי וערכי ולספק רמת שירות גבוהה לאזרחים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x