$
בארץ

פרסום ראשון - המשנה ליועמ"ש נגד הרפורמה בענף החלב: "לא ברור האם הובאו בחשבון כל ההשלכות על המהלך"

מלכיאל בלס מתגייס לטובת הרפתנים: ההצעה מבקשת לשנות לחלוטין את התנהלות משק החלב ואת משטר התכנון שהיה נהוג עד כה על בסיס המלצות צוות שהתקבלו תוך מספר שבועות למרות התנגדות משרד החקלאות"

תומר אביטל 12:3005.08.11

שחקן חיזוק מפתיע מתגייס לטובת לרפתנים. הבוקר (ו') קיבלו השרים את הערות היועץ המשפטי לממשלה בהן הוא מביע ביקורת עזה נגד הרפורמה הצפויה בענף בחלב. המשנה ליועמ"ש מלכיאל בלס (שמחליף בסוף השבוע הזה את היועמ"ש יהודה ויינשטיין) מסתייג מהצעת המחליטים שתעלה לדיון ביום ראשון

הקרוב בממשלה.

 

בלס מסביר כי לממשלה אמנם מותר לשנות מדיניות אך נדרשת "בדיקה זהירה ומקיפה". לדבריו, "לא ברור מה היה בסיס הנתונים לקבלת ההחלטות על פתיחת השוק לתחרות, והאם הובאו בחשבון כל השלכות המהלך". המשנה מדגיש כי "אין בידינו לאשר כעת כי ההסדרים המוצעים עומדים בבחינה חוקתית, וזו תיערך על ידינו כאשר יגובשו הדברים לכדי חקיקה". בלס אף מפציר בממשלה להאריך את פרקי הזמן שיידרשו לתיקוני חקיקה, כלומר לדחות את יישום הרפורמה, וטוען כי הלשכה המשפטית כמעט ולא הספיקה לנתח את ההצעה - שהתקבלה במשרד המשפטים רק ביום רביעי. זאת אף שיש בהצעה "חזית של ממש בתחום שקידמה הממשלה בחקיקה רק לאחרונה, וביצועה מחייב שינויי חקיקה מורכבים".

 

לדבריו, ההצעה מבקשת "לשנות לחלוטין את התנהלות משק החלב ואת משטר התכנון שהיה נהוג עד כה על בסיס המלצות צוות שהתקבלו תוך מספר שבועות למרות התנגדות משרד החקלאות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x