$
בארץ

הכנסת אישרה: יבוטלו קנסות היציאה למנויים חדשים בכל ענפי התקשורת

לאחר ביטול קנסות היציאה בסלולר, אישרה הכנסת את ביטולם גם בכבלים ולוויין, ספקי אינטרנט, טלפוניה נייחת, וטלפוניה בינלאומית

כתב כלכליסט 10:3104.08.11

לאחר הסרת קנסות היציאה בסלולר, אישרה היום (ה') הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של משרד התקשורת ושל ועדת הכלכלה: ביטול מוחלט של קנסות היציאה למנויים חדשים בשאר ענפי התקשורת - כבלים ולוויין, ספקי אינטרנט, טלפוניה נייחת, וטלפוניה בינלאומית.

 

עם כניסת החוק לתוקף בעוד שלושה חודשים, חברות התקשורת יהיו רשאיות לגבות תשלום סמלי בלבד ממנויים קיימים שיבטלו את ההסכם. ביטול הקנס למנויים החדשים ייכנס לתוקף עם פרסום החוק ברשומות (תוך שבועיים שלושה).

 

שר התקשורת משה כחלון אמר: "נעשה צדק עם הצרכנים בענף התקשורת - קנס מטילים על מי שעבר עבירה, לא על לקוח שמבקש לעבור מחברה לחברה תחרות היא התרופה לכשלי השוק".

 

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה הכהן: "לפי עקרון השוויון חובה עלינו ליישר קו בכל ענף התקשורת ולאפס את הקנסות גם ללקוחות הסלולר, מיד עם החזרה מהפגרה, הצעת חוק פרטית בעניין כבר הונחה על ידי".

 

לא עוד קנסות

 

כזכור, החל מה-1 בפברואר הוגבלו קנסות היציאה ללקוחות חברות הסלולר, וביניהם גם למנויים הנמצאים בהסכמים קיימים, והם יכולים לעבור מחברה לחברה תוך תשלום סמלי עבור הפסקת ההתקשרות בתקופת התחייבות: 8% מהחשבון החודשי הממוצע, בגין שירותי החברה הסלולרית, כפול מספר החודשים שנותרו למנוי בתקופת ההתחייבות עם החברה.

 

עתה, אישרה הכנסת את הצעת משרד התקשורת להחיל הסדרה דומה על ענפים נוספים, לרבות על שוק השידורים, קרי: כבלים ולוויין, ספקי אינטרנט, טלפוניה נייחת, וטלפוניה בינלאומית, אך הפעם ללא קנסות כלל למנויים שיתקשרו עם חברת התקשורת אחרי כניסת החוק לתוקף.

 

בנוסף, החל משלושה חודשים מיום כניסתו לתוקף של החוק, הוא יחול גם על מנוי קיים, שהתקשר עם חברת התקשורת לפני יום כניסתו לתוקף של החוק, ואולם ממנוי כזה תוכל חברת התקשורת לגבות תשלום בשיעור של מכפלת 8% מממוצע החשבון החודשי של המנוי בחודשים שנותרו עד תום תקופת ההתחייבות שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x