$
בארץ

שביתת הרופאים: מתמחים בשיבא ובמאיר נתנו אור ירוק להגשת מכתבי ההתפטרות

זאת, שבוע לאחר שהפקידו את מכתבי התפטרות בנאמנות. החלטה סופית על כך תתקבל היום בערב או מחר. אחר הצהריים יתקיימו ישיבות בנושא בבתי חולים נוספים בארץ

טל ליטמן 12:0303.08.11

שבוע לאחר שמתמחים בבתי החולים שיבא, מאיר ובילינסון חתמו על מכתבי התפטרות והפקידו אותם בנאמנות, נתנו היום (ד') המתמחים בשיבא ובמאיר אור ירוק למימוש המכתבים, ולהתפטרות מעשית. החלטה סופית על כך תתקבל הערב או מחר. זאת, על רקע משבר האמון עם האוצר. אחר הצהריים יתקיימו ישיבות

בבתי חולים נוספים בכל רחבי הארץ ותצא הודעה רשמית בנושא. המתמחים בבית החולים מאיר הקימו מאהל מחאה מחוץ לבית החולים.

 

מאבק הרופאים עולה מדרגה לאחר שהוא מתקרב ליומו ה-140 וללא כל התקדמות. בשבוע שעבר הוגשה לבג"ץ עתירה בבקשה להוציא צו על תנאי שיורה לנתניהו להתערב במשבר באופן אישי. העתירה הוגשה על ידי עורך הדין דוד פורר, העומד בראש מחלקת ליטיגציה במשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג.

 

נתניהו השיב לעתירה, לדרישת שופטי בג"ץ, באומרו כי יש להעביר את הסכסוך לבוררות. "נוכח המבוי הסתום שאליו נקלע המשא ומתן והאיום להמשיך לנקוט בצעדים ארגוניים, הגענו למסקנה כי בשל הסכנה הטמונה לציבור אין מנוס מיישוב הסכסוך בדרך של בוררות", נכתב בתגובה. עוד נכתב כי "סכסוך הרופאים עלה מדרגה בשל שני אירועים דרמטיים - שביתה פראית וחתימה על מכתבי התפטרות של המתמחים".

  

אתמול נערך דיון נוסף בנושא בבג"ץ, שהסתיים ללא החלטה, וזו ככל הנראה הסיבה לעליית המדרגה במאבק.

 

בשבוע שעבר אמר ל"כלכליסט" פרופ' עמי באלין, מנהל מחלקת ילדים בבית חולים, "אני חושב שהשביתה מאוד מוצדקת, הסובלים העיקריים בעיקר מהזווית הכלכלית הם המתמחים שמרווחים 23 שקלים בשעה, עובדים עבודה קשה כל היום, מקיימים כ-8 תורנויות בחודש, ולא יכולים לנהל משק בית וחיי משפחה תקינים כתוצאה מכך".

 

 

  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x