שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יו"ר ההסתדרות: "אם המטרה היא להפיל את ביבי נתניהו, אני לא שותף למאבק הזה"

"אני לא מתכוון להוביל את המאבק הזה, כיוון שהוא שייך לעם ולא להסתדרות", אמר עופר עיני בראיון לגלי צה"ל. בתוך כך סדקים ראשונים במאבק. מנהיגי הסטודנטים: אי אפשר להשפיל את ראש הממשלה

כתב כלכליסט 10:5401.08.11

"אם המטרה היא להפיל את ביבי נתניהו, אני לא שותף למאבק הזה", כך אמר הבוקר יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, בראיון לגלי צה"ל. "אני גם לא מתכוון להוביל את המאבק הזה, כיוון שהוא שייך לעם ולא להסתדרות", הוסיף. עיני הזהיר מפני מסע הסתה נגד הממשלה שמתנהל, לדבריו, באמצעות רשת האינטרנט.

עם זאת הדגיש יו"ר ההסתדרות כי המחאה החברתית צודקת, וציין כי הוא פועל יחד עם מובילי המאבק לגבש רשימת דרישות שתוצג לראש ממשלה.

 

דבריו של עיני מגיעים לאחר שבפגישה אמש עם ראשי המחאה החברתית, התגלו מספר מחלוקות. בעוד שמארגני המאבק דורשים לנהל משא ומתן ישיר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לעיני מצלמות - תוך המשך פעילות המחאה, בהסתדרות מבקשים לקבוע דרישות כלליות.

  

בתוך כך, הנהגת הסטודנטים מסתייגת מהדרישות של מנהיגי מאבק המחאה. לדבריהם, אנחנו הסטודנטים לא מוחים רק בשביל למחות כפי שאולי עושים אחרים, אלא מאמינים בשיטה הדמוקרטית וצריך להגיע לפתרונות במשא ומתן אמיתי. אי אפשר להשפיל את ראש הממשלה וזה לא רציני להציב מצלמות בתוך צוותי המו"מ. בסופו של דבר גם את הסיסמה 'צדק חברתי' נצטרך לכמת במספרים".

 

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל מסר: "אני מוביל עשרות אלפי סטודנטים וצעירים במאבק ענייני ותכליתי. אם יש דבר חשוב יותר מעצם המאבק הם ההישגים המשמעותיים שחייבים לבוא בסופו, גם בשביל אלה שנאבקים כעת וגם עבור המאבקים הבאים. כעת, מוטלת על כולנו החובה להציב תביעות רחבות וברורות מהממשלה ולא להסתפק במחאות חריפה לשם המחאה שעלולה לגלוש לפסים אלימים יותר בלא כיוון ברור. אני שמח שאמש החלה התכנסות של כלל השחקנים סביב הגישה שהצגנו".

 

שמולי הוסיף: "אני מקדם בברכה את הצעתו של ראש הממשלה לפתוח בהידברות עם כל הגורמים הרלבנטיים ומסתייג מכל וכל מהדרישה המיותרת להציב מצלמות בפגישות אלו, מה שלא יאפשר כמובן כל הידברות אמיתית. הסטודנטים ברחוב ומטרתם אינה לכבוש את הכנסת או לנגח את הממשלה, אלא לחולל שינוי אמיתי במצב ולשם כך חייבים לשבת ולדבר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x