שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פישר נכנע ללחץ הציבורי: יתייחס לגל המחאה במסיבת עיתונאים

נגיד בנק ישראל, שנמנע לאחרונה מלהתראיין לתקשורת הישראלית, צפוי לפרט מחר את עמדתו על מדיניות הריבית והשפעתה על מחירי הדירות

אמנון אטד 08:2831.07.11

נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר יכנס מחר מסיבת עיתונאים מיוחדת, שבה ישמיע את דעתו על גל המחאה ששוטף את הארץ ויתאר את השפעת המצב הכלכלי במדינות השונות על המשק הישראלי. בהזמנה למסיבת העיתונאים ששיגר בסוף השבוע, טרח בנק ישראל לציין כי יוקצה בה זמן לשאלות העיתונאים.

 

כינוס

מסיבת העיתונאים הוא תפנית בגישתו של פישר, שנמנע במשך חודשים ארוכים ממתן ראיונות לתקשורת הישראלית. במהלך תקופה זו הסתפק הנגיד בנאומים שנשא במקומות שונים בארץ ובראיונות שהעניק לעיתונות הזרה.

 

ככל הידוע, תוכניתו המקורית של פישר היתה לחדש את הקשר עם העיתונות בארץ במסיבת העיתונאים השנתית הרגילה שלו לפני נסיעתו לכינוס השנתי של קרן המטבע הבינלאומית והבנק העולמי, שייערך לקראת סוף ספטמבר. אולם בשל הקריאות שהופנו כלפיו בימים האחרונים להשמיע את קולו, שינה פישר את תוכניתו והודיע על כינוס מסיבת העיתונאים מחר.

 

הסבר אפשרי נוסף לעיתוי כינוסה של מסיבת העיתונאים הלא שגרתית הוא חששו של פישר מגל הביקורת ההולך וגדל כלפי מדיניות הריבית הנמוכה שלו, והצגתה בתקשורת כאחד הגורמים העיקריים לעליות החדות במחירי הדירות. במסיבת העיתונאים צפוי הנגיד לפרט את עמדתו בנושא ולהסביר כי הריבית הנמוכה בארץ היתה צעד מחויב המציאות לאור הריבית הנמוכה שהונהגה במהלך המשבר בכל מדינות המערב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x