$
תיירות

ראש עיריית באר שבע: "שדה תעופה בנגב יספק אלפי מקומות עבודה"

בצפון מתנגדים לרעיון הקמת נמל תעופה משלים לנתב"ג במגידו, אבל בדרום דווקא רוצים את הנמל: "בלתי נתפס מה זה יעשה לאזור", אמר רוביק דנילוביץ'

יסמין גיל 18:0019.07.11

"שדה תעופה בנגב יספק אלפי מקומות עבודה. בלתי נתפס מה זה יעשה לאזור: לכלכלה, לתיירות, למסחר. זה ישנה את הכל", כך אמר היום (ג') ל"כלכליסט" ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', שתומך בהקמת שדה תעופה משני לנתב"ג באזור נבטים.

 

השבוע הוקם מטה פעולה שמטרתו לפעול מול

גורמי הממשלה הרלוונטיים לעידוד פתיחת נמל תעופה בנגב, שיחליף את התכנית לבנות את הנמל במגידו שבצפון. במטה חברים מלבד דנילוביץ', גם ראש מועצה אזורית רמת נגב ויו"ר מרכז המועצות האזוריות שמוליק ריפמן, ראש מועצת עמק יזרעאל אייל בצר, וראש מועצה אזורית מגידו חנן ארז.

 

לפני כשנתיים וחצי החליטה הממשלה לקדם את המלצות דו"ח הוועדה הציבורית לבחינת תוכנית אב לשדות תעופה בישראל, בראשות האלוף (במיל') הרצל בודינגר. הוועדה, שמונתה על ידי שר התחבורה לשעבר, שאול מופז, בספטמבר 2007, התבקשה לגבש המלצות ל־50 השנים הבאות, לפיתוח שדות תעופה בישראל. אחת ההמלצות הייתה להפוך את המנחת באזור מגידו לנמל תעופה בינלאומי אזורי משלים לנתב"ג.

 

ההמלצה עוררה את התנגדותם של תושבי עמק יזרעאל, בטענה שנמל תעופה חלופי יפגע במרקם הכפרי של העמק. מנגד, בדרום דווקא מבקשים לבנות נמל תעופה, בסמוך לזה של בסיס נבטים, מהלך בעייתי מבחינת הצבא ובעיקר חיל האוויר שמקיים פעילות ענפה באזור זה. "בשדה התעופה בנבטים יש את המסלולים הכי ארוכים במזרח התיכון", אמר דנילוביץ', "אז נכון, הצבא מתנגד להקמת שדה אזרחי, אבל צריך להגדיל ראש ולהיות פחות מקובעים. הצבא הוא צבא העם והעם צריך לגלות אחריות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x