שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הרב אברהם פרוייליך, מפרשת ה'אם המרעיבה', חשוד בעברות מס במיליוני שקלים

פרוייליך עוסק במכירת פרטי יודאיקה ובדו"ח למס הכנסה טען כי אין לו הכנסות. החוקרים מצאו לכאורה כי במכירה פומבית אחת שארגן נמכרו 340 פריטים ב-250 אלף דולר, כאשר העמלה שמקבל החשוד היא 10% מהמכירות

הדר קנה 10:4818.07.11

הרב אברהם פרוייליך, מי ששימש כמפשר בפרשת ה'אם המרעיבה' נעצר בחשד לעבירות מס במיליוני שקלים. שופטת בית משפט השלום בירושלים, רבקה פרידמן-פלדמן, הורתה על 5 ימי מעצר בית, עד ליום חמישי הקרוב.

 

פרוייליך עוסק במכירת פרטי יודאיקה, תחת השם "יודאיקה ירושלים". בחודשים

האחרונים התנהלה נגדו חקירה סמויה במשרד חקירות מס הכנסה ירושלים. במהלכן נמצא כי במספר חשבונות בנק ע"ש פרוייליך הופקדו כמיליון שקל בכל שנה. עלה חשד כי מקור הכספים הוא ממכירת פרטי יודאיקה וכי פרוייליך אינו מדווח עליהן.

  

מהבקשה להארכת מעצרו של פרוייליך שהוגשה לבית המשפט עולה כי בדוח האחרון שהגיש החשוד למס הכנסה, לשנת המס 2009, דיווח כי אין לו הכנסות כלל. אתמול התייצב פרוייליך לחקירה במשרדי היחידה.

 

לפי הבקשה, במשך כ-30 שנה פרוייליך עוסק במכירת כתבי יד, ספרים ומפות עתיקות וכי ערך כ-100 תערוכות ומכירות פומביות בבתי מלון.  עוד התברר לכאורה כי במכירה פומבית אחת נמכרו 340 פריטים בסכום של כ-250,000 דולר כאשר העמלה שמקבל החשוד היא 10% מהמכירות.

 

בית המשפט הורה לפרוייליך להפקיד ערבויות בסך 400,000 שקל והוציא צו עיכוב יציאה מהארץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x