שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"הפחתת מחיר המטרה של החלב תמוטט את הענף ותגרום לסגירת 200 רפתות"

כך אמר יעקב בכר, יו"ר התאחדות מגדלי הבקר, בכנס חירום של הרפתנים. אבשלום וילן, יו"ר התאחדות החקלאים: "הממשלה, במקום להתמודד עם הבעיה האמיתית של הריכוזיות במשק, מנסה לסגור חשבון עם המגדלים"

טל ליטמן 11:4713.07.11

"הפחתת מחיר המטרה של החלב לרפתנים ב-10 אג' לליטר תמוטט את הענף, תגרום לסגירת 200 רפתות ולהפסדים של מאות מיליוני שקלים. מנגד, מחיר ההוזלה לצרכן - בתקווה שבאמת יגיע אליו - יהיה 1.70 שקל בחודש". כך אמר היום (ד') יעקב בכר, יו"ר התאחדות מגדלי הבקר, בכנס חירום של הרפתנים

שנערך במושב באר טוביה, בעקבות כוונת הממשלה לאמץ החלטה להוריד את מחיר המטרה של החלב.

 

"אנחנו כרתנו ברית עם הממשלה, כשהתקבל חוק החלב במתכונתו הנוכחית פה אחד", הדגיש בכר. "אנחנו מבקשים שממשלת ישראל תכבד את ספר החוקים שלה, ותדבר איתנו ישירות".

 

בכר הוסיף ואמר, כי "לטפל בריכוזיות בענף מצריך טיפול בחזקים, בעשירים, ב-20 המשפחות העשירות בישראל. הרבה יותר פשוט לעשות טיפול שטחי ולא רציני ולטפל ברפתנים. צריך להבין שהמחלה הצרכנית בישראל לא נולדה בבית הזה, התרופות שלה לא מיוצרות כאן והטיפול שלה לא נמצא כאן. לנו אין איך לשלם".

 

אבשלום וילן, יו"ר התאחדות החקלאים, שדיבר אף הוא בכנס, אמר כי "משבר הקוטג' הפך לנושא פוליטי מהמעלה הראשונה. הממשלה, במקום להתמודד עם הבעיה האמיתית של הריכוזיות במשק, מנסה לסגור חשבון עם המגדלים". 

 

לדברי וילן, "הממשלה מתכוונת להפחית את מחיר המטרה של החלב ב-10 אג' ולשנות את חוק ההגבלים המחריג תוצרת חקלאית מסמכות הממונה. שני הד'ברים הללו מעוגנים בחוק החלב, אם רוצים לשנות אותם צריך לשנות את החוק. לא ניתן שיכתיבו לנו צעדים המנוגדים לחוק, ואם לא תהיה ברירה נצא בהפגנות חריפות. המדינה צריכה להבין שאין לה עסק עם פראיירים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x