שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קריירה

שיעור האבטלה ממשיך לרדת - 5.8% באפריל

זאת לעומת שיעור של 5.9% במרץ. מהלמ"ס נמסר כי באפריל 2010 עמד שיעור האבטלה על 6.7%

כתב כלכליסט 13:2123.06.11

שיעור האבטלה ממשיך לרדת. על פי נתוני המגמה לחודש אפריל 2011, הגיע שיעור הבלתי מועסקים ל-5.8% מכוח העבודה האזרחי. כך נמסר מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, על סמך חישוב נתוני המגמה החודשיים - מתוך "סקר כוח אדם".

 

לפי נתוני הלמ"ס שמתפרסמים היום, מדובר בהמשך של מגמת הירידה

בשיעור האבטלה, לאחר שבחודש מרץ עמד שיעור האבטלה על 5.9%, בפברואר על 6% ובינואר 2011 על 6.1%. בחודש המקביל אשתקד, אפריל 2010, עמד שיעור האבטלה על 6.7%.

 

יוזכר, כי בלתי מועסקים הם אנשים שלא עבדו אפילו שעה אחת בשבוע הקובע וחיפשו עבודה באופן פעיל בארבעת השבועות האחרונים שקדמו לו, על ידי רישום בלשכות העבודה, על ידי פנייה אישית או בכתב למעסיק וכו', והיה באפשרותם להתחיל לעבוד בשבוע הקובע, אילו הוצעה להם עבודה מתאימה.

 

נתוני המגמה של שיעור הבלתי מועסקים חושבו לאחר ניכוי השפעות עונתיות וגורמים בלתי סדירים. יצוין, כי נתוני המגמה נאמדים מחדש מדי חודש, תוך שימוש בנתון העדכני ביותר. 

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר, כי רה"מ בנימין נתניהו בירך על נתוני האבטלה הנמוכים בישראל מזה עשרות שנים ואמר שזוהי תוצאה של המדיניות הכלכלית אותה הוא מנהיג עם שר האוצר יובל שטייניץ ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר.

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, ברך על הנתונים המרשימים ואמר כי "הנתונים מעידים על הצלחת המהלכים שנוקטת הממשלה ועל חוסנו של המשק. בין היתר, אנו פועלים ללא הרף למען עידוד השקעות בישראל, הרחבת מפעלים, ושילוב ערבים וחרדים בשוק העבודה, וכעת אנו רואים את התוצאות בשטח".

 

עוד הוסיף השר כי "בשיאו של המשבר, לפני כשנתיים באפריל 2009, הכרזתי על יעד היסטורי של קידומת 5 בשיעור האבטלה תוך 4 שנים. לשמחתי, היעד ההיסטורי של רמת האבטלה הנמוכה בתולדות ישראל - וכל זאת על רקע האבטלה ההמונית באירופה ואמריקה - הושג תוך שנתיים בלבד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x