שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

יוניון מוטורס מציגה: טויוטה פריוס "פלאג אין" בישראל

בשונה מהפריוס הרגילה, מצוידת הפלאג אין במערכת סוללות הניתנת לטעינה משקע ביתי ומאפשרת נסיעה לטווח של עד 24 קילומטר

תומר הדר 12:5421.06.11

יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, חשפה היום (ג') לראשונה את טויוטה פריוס "פלאג אין" הייבריד, מכונית אב טיפוס אשר עוברת בימים אלה הליכי תקינה בישראל לקראת תחילת שיווקה בשנה הבאה.

 

מבחינה חיצונית הפריוס "פלאג אין" הייבריד דומה למדי לטויוטה פריוס היברידית רגילה, אך מבחינה מכאנית מדובר במכונית שונה. אמנם גם פריוס פלאג אין וגם פריוס רגילה מצוידות במנוע בנזין בנפח 1.8 ליטרים ובמנוע עזר חשמלי, אך בעוד שפריוס רגילה מסוגלת לנסוע בכוחו של המנוע החשמלי במשך פרקי זמן אשר נמשכים מספר שניות, פריוס "פלאג אין" מצוידת במערכת סוללות ליתיון איון. מערכת זו ניתנת לטעינה משקע ביתי בתהליך שאורך כשעה וחצי ומאפשרת לה לנסוע לפרקי זמן ממושכים ולטווח של עד 24 קילומטר. יתרה מזאת, בפריוס "פלאג אין" יכול הנהג לבחור בלחיצת כפתור לנסוע בכוחו של המנוע החשמלי בלבד, וכאשר החשמל בסוללת הרכב נגמר יכול הנהג לעבור לנסיעה באמצעות המערכת ההיברידית הרגילה של הפריוס.

 

על פי נתוני טויוטה, במסגרת ניסויים אשר בוצעו בפריוס "פלאג אין נרשמה תצרוכת דלק ממוצעת של כ-50 קילומטר לליטר, כאשר טווח הנסיעה הכולל שלה יכול להגיע עד 800 קילומטר למיכל אחד.

 

טויוטה פריוס "פלאג אין". 800 ק"מ למיכל טויוטה פריוס "פלאג אין". 800 ק"מ למיכל

 

נושא תמחורה של המכונית עדיין אינו סופי, כמו גם נושא הטענת הרכב מרשת החשמל הביתי. לדברי רן דנאי, מנכ"ל יוניון מוטורס, צפוי מחירה של הפריוס "פלאג אין" לעמוד על 170 עד 200 אלף שקל. מחירה של טויוטה פריוס רגילה עומד על 152 אלף שקל.

 

הסיבה לפער בין המחירים היא שברשות המסים טרם הודיעו האם טויוטה פריוס "פלאג אין" תמוסה כמכונית חשמלית לכל דבר (שעליה מוטל מס בשיעור של 10%) או כמכונית היברידית (שעליה מוטל מס בשיעור של 30%). בעת הקרובה צפויים אנשי יוניון מוטורס לקיים מגעים עם אנשי רשות המסים על נושא זה, ובין היתר צפויה לעלות גם הצעה לקביעת מדרגת ביניים למכוניות "פלאג אין", בשיעור מס שינוע בין 10% ל-30%.

 

באשר לנושא טעינת המכונית, בחודשים הקרובים יפרסם משרד התשתיות נוהל שיקבע סופית כיצד יוטענו מכוניות חשמליות, בין אם משקע ביתי בגישה חופשית לכל דכפין ובין אם משקע מנוהל, כלומר של ספקית חשמל. לדברי דנאי, פריוס "פלאג אין" ניתנת לטעינה מכל שקע ביתי, אך ביום שבו תשווק בישראל, תעבוד יוניון מוטורס עם רשתות הטעינה אשר יאושרו על ידי המדינה, ללא בלעדיות על רשת אחת.

 

"במידה ותאושר טעינה ביתית, 1.70 שקלים יוכלו להעניק לפריוס 'פלאג אין' טווח נסיעה של 24 קילומטר", אומר דנאי ומוסיף: "מטבע הדברים, אם החשמל המשמש להנעת מכוניות ימוסה, התוצאה תהיה פחות טובה".

 

עוד מדגיש דנאי כי יוניון מוטורס אינה מתכננת להיכנס לשוק טעינת כלי הרכב, אלא להתמקד רק בשיווק רכב. היום תוצג הפריוס "פלאג אין" גם לחברות הליסינג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x