שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי ל"כלכליסט": הפרקליטות תסגור התיק נגד בכיר טבע, בן־ציון ויינר

ויינר, סמנכ"ל בכיר למחקר ופיתוח בטבע, נחשד כי ניצל מידע פנים שהגיע לידיו כדי לרכוש ניירות ערך של חברת אבוג'ן

איתי הר אור 07:0021.06.11

פרקליטות מיסוי וכלכלה החליטה שלא לזמן לשימוע ולא להגיש כתב אישום נגד ד"ר בן־ציון (בנצי) ויינר, סמנכ"ל בכיר למחקר ופיתוח בטבע, שנחשד בביצוע עבירות של ניצול מידע פנים במניות חברת אבוג'ן.

 

ויינר נחקר בידי מחלקת החקירות של רשות ניירות ערך בחשד כי ניצל מידע פנים שהגיע לידיו הנוגע לחברת אבוג'ן, ולפיו ענקית הזרעים האמריקאית מונסנטו תשקיע באבוג'ן הישראלית עשרות מיליוני שקלים ותהפוך לבעלת עניין בה.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
67% 14% 19%

דובר אז בהשקעה מהותית לאבוג'ין, שפרסום הדיווח המיידי על אודותיה ב־28 באוגוסט 2008 גרר אחריו זינוק של 57% במניה, מחזור של כ־12 מיליון שקל וקפיצה של מאות אחוזים באופציות, שנסחרו במחזורים חריגים. ויינר נחקר בחשד שלפיו ימים ספורים לפני ההודעה לבורסה רכש ניירות ערך של חברת אבוג'ן וביצע, על פי החשד, עבירה של שימוש במידע פנים.

 

בן־ציון ויינר, דוקטור במדעי הטבע מהאוניברסיטה העברית, נחשב לאחד מעשרת המנהלים הבכירים בענקית התרופות הגנריות טבע, ומהבולטים במערך המחקר והפיתוח של החברה. מאז שהצטרף לטבע בשנת 1975, זכה בפרסים עבור חלקו בפיתוח תרופת הקופקסון המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה. לתפקיד סמנכ"ל בכיר למחקר ופיתוח מונה ב־2006, והוא מדווח ישירות למנכ"ל החברה שלמה ינאי.

 

סנגוריתו של ויינר, עו"ד נוית נגב, מסרה בתגובה: "לא נמסר לנו על כל החלטה סופית בעניין, אך כמובן שאם זהו הכיוון המתגבש, אנו סבורים כי הוא נכון וראוי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x