$
בארץ

למען הנפגעים: עוד עשרות מיליוני שקלים יוקצו לשיקום נזקי השריפה בכרמל

התוכנית מתווספת להקצאות קודמות לאיזור בסך של כ-130 מיליון שקל; בין הצעדים עליהם הוחלט: סיוע בבניית בתי הקבע, פיצוי לתושבים וסיוע לשיקום היישובים

תומר אביטל 19:4913.06.11

מתנת הפרידה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, איל גבאי: עשרות מיליוני שקל יועברו לשיקום נפגעי שריפת הענק בכרמל.

 

ועדת ההיגוי לשיקום נזקי השריפה בראשות גבאי החליטה היום (ב') על הקצאת עשרות מיליוני שקלים לשיקום נזקי השריפה בכרמל וסיוע לתושבי האזור. בין הצעדים עליהם הוחלט:

סיוע בבניית בתי הקבע, פיצוי לתושבים, סיוע לשיקום היישובים, שיקום יערות הכרמל, חידוש הפעילות התרבותית ושיקום נזקים שנגרמו לחקלאות ולתשתיות. במשרד רה"מ הסבירו כי החלטה זו מתווספת להקצאות קודמות לאזור בסך של כ-130 מיליון שקל, שנועדו לעזור לרשויות מקומיות בסביבת השריפה ולתמיכה ל'טווח הקצר" לנפגעיה.

 

פרטי התכנית לפי יישובים:

 

 

בית אורן: המדינה תעביר את שכונת הקראווילות שבנתה לתושבי בית אורן בעלות של כ- 8.5 מליון שקל לבעלות הקיבוץ. בנוסף, תעביר המדינה מענק של 4.5 מליון שקל להקמת תשתיות לשכונת בתי הקבע, וכן תעמיד לרשות הקיבוץ הלוואה בתנאי משרד השיכון בסך 3.5 מליון שקל. זאת בנוסף לכספים שקיבל הקיבוץ מחברות הביטוח.

 

עין הוד: בעלי בתים בעין הוד, שלא היו מבוטחים, יקבלו מהמדינה מענק בסך של עד 60% מעלות השיקום של בניית בית. תושבים שהיו מבוטחים, יקבלו בנוסף על כספי הביטוח, מענק בשיעור של עד 50% מכספי הביטוח שקיבלו. בנוסף, יינתן לבעלי הבתים סיוע במימון רכישת תכולת הבתים, בסכומים הנעים בין 17.5 אלף שקל ליחיד ל- 35 אלף שקל למשפחה בת חמש נפשות. בנוסף יוקצה סכום של מיליון שקל לטובת שיקום מוזיאון יאנקו דאדא ולקידום וחידוש הפעילות התרבותית ביישוב.

 

גבעת וולפסון: יוקצו סכום של 1.3 מליון שקל לשיקום תשתיות שנפגעו באזור.

 

לשיקום יערות הכרמל יוקצו 55 מליון שקל במטרה לשחזר את החי והצומח. המתווה כולל את שיקום היער, יצירת תשתיות מרעה, שיקום חניונים, וכן הסדרת ודילול איזורי יער. מדובר על שטח של כ-22 אלף דונם יער. כמו כן יוקצו 4.3 מיליון שקל לסיוע לחקלאים שעדריהם או יבוליהם נפגעו בשריפה.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ציין כי "היום אנו עושים צעד משמעותי נוסף למען הישובים והתושבים שנפגעו באסון השריפה בכרמל. לא מדובר בהצהרות אלא בצעדים שננקטים בשטח באופן מעשי ומהיר. אני מודה לכלל הגורמים שפעלו במקצועיות ותוך שיתוף פעולה למען המטרה החשובה הזו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x