שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ח"כ וילף: "סמים קלים זה כמו סיגריות ואלכוהול. צריך להפוך את זה לחוקי"

ח"כ עינת וילף קוראת להקמת ועדה ציבורית להשוואת מעמדם של סמים קלים לזה של אלכוהול וסיגריות: "זו הזדמנות למדינה לקבל עוד מסים"

תומר אביטל 20:3912.06.11

ח"כ עינת וילף ("העצמאות") קוראת להקמת ועדה ציבורית להשוואת מעמדם של סמים קלים לזה של אלכוהול וסיגריות כך שהתחום יהפוך ל"חוקי, מוסדר וממוסה".

 

לקראת הדיון מחר בכנסת בנושא 'כישלון המדיניות במלחמה בסמים בעולם' בעקבות ממצאי דו"ח הוועדה הבינלאומית למדיניות סמים, ציינה

ד"ר וילף כי "כבר לפני 14 שנים קרא עיתון האקונומיסט באומץ ללגליזציה של סמים קלים, לאור ממצאי המחקרים שפורסמו כבר אז על כשלון המלחמה בסמים. המלחמה בסמים, כדברי הדו"ח האמיץ שיוגש לאו"ם, הינה "טעות יקרה" אשר באה לידי ביטוי בזריקת מיליארדי דולרים על נושאים סמליים".

 

וילף הוסיפה כי "אין עוררין על כך שהסמים, כשם שהאלכוהול והסיגריות, הם בעייתיים ואף מסוכנים ומזיקים. עם זאת, המידע שנצבר במשך עשרות שנים עקרות של מלחמה בסמים, מראה שיש מקום לבחון מעבר ממדיניות של התייחסות אל הסמים הקלים כבעיה של פשיעה לבעיה של בריאות הציבור שיש לטפל בה באמצעות מנגנוני החינוך, הבריאות והרווחה. יתר על כן, מנגנוני האכיפה הקיימים לא רק שלא הביאו לירידה בשימוש, אלא אף יצרו והחמירו את בעיות הפשיעה המאורגנת הבינלאומית".

 

לדברי וילף, היתרונות במעבר מגישה פלילית לגישה של בריאות הציבור, נעוצים הן בחסכונות תקציב אדירות למדינה והן בהזדמנות למיסים תוך ייבוש מקורות הפשע המאורגן ומניעת הברחות סמים ממדינות ערב לישראל.

 

"לפיכך", מסכמת וילף, "אני קוראת להקמת ועדה ציבורית שתבחן את השוואת מעמדם של סמים קלים לזה של אלכוהול וסיגריות כך שהתחום יהיה חוקי, מוסדר וממוסה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x