$
רכב

איילון בלו ליסינג בדרך להימכר לזכיינית יורופקאר

ל"כלכליסט" נודע כי קלרום ליסינג ומימון, זכיינית חברת יורופקאר, נמצאת במגעים לרכישת איילון בלו ליסינג. לפי הערכה, שווי העסקה יגיע ל־45 מיליון שקל

תומר הדר 09:2413.06.11

חברת קלרום ליסינג ומימון, זכיינית חברת הליסינג יורופקאר בישראל, נמצאת במגעים לרכישת איילון בלו ליסינג, חברת הליסינג של קבוצת איילון - כך נודע ל"כלכליסט". המהלך צפוי לחזק באופן משמעותי את כוחה של קלרום הנחשבת לשחקן קטן יחסית בשוק הליסינג הישראלי. לפי ההערכות, שווי העסקה

בין הצדדים יגיע ליותר מ־45 מיליון שקל.

 

איילון בלו ליסינג הוקמה ב־1997 כחברה פרטית בשם "בלו ליס". ב־2003 רכשה איילון 51% מהבעלות על החברה בכ־15 מיליון שקל וביולי 2010 היא השלימה את ההשתלטות כאשר רכשה את שאר מניות חברת הליסינג בכ־11 מיליון שקל. צי הרכב של איילון מונה, לפי הערכות, כ־3,000 כלי רכב, והיא עוסקת בעיקר בליסינג מימוני.

 

רכישת החברה על ידי זכיינית יורופקאר תאפשר לאחרונה להשיג דריסת רגל בישראל, בין השאר באמצעות הגישה למאגר הלקוחות וצי הרכב הקיים של איילון. הזיכיון של יורופקאר מצוי בידי קלרום מאז חודש יוני.

 

קלרום רכב וציוד הנדסי, המחזיקה ב־50% מקלרום ליסינג ומימון בע"מ, בשיתוף חברה פרטית העוסקת בתחום המוסכים, היא האחרונה בשורה ארוכה של גופים שהחזיקו בזיכיון חברת ההשכרה הבינלאומית, החל בצ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן, בשיתוף מכוניות לים התיכון, יבואנית פיאט, בשנות התשעים. ביוני 2010 הודיעה קלרום ליסינג ומימון על רכישת הזיכיון של חברת יורופקאר מחברת הליסינג אמפא ליס, שהחזיקה בו מסוף שנת 2008.

 

מקבוצת איילון נמסר: "החברה מנהלת משא ומתן למכירת איילון בלו ליסינג עם כמה חברות, ובהן גם זכיינית יורופקאר. עסקת המכירה טרם הושלמה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x