$
בארץ

מאיר דגן מתייצב לצד האחים עופר: "אין חוק האוסר לעגון באיראן"

ראש המוסד לשעבר: "אני דואג לאלפי העובדים של משפחת עופר שעלולים להיפגע מהנושא ופרנסתם חשובה לי מאוד". לדבריו, "הם לא סחרו עם איראן. הם בכלל חברת תובלה. וחוץ מזה אין חרם על איראן"

בועז פיילר, ynet, וכתב כלכליסט 21:1101.06.11

ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, הפתיע הערב (יום ד') כאשר התייצב לצד האחים עופר בפרשת הספינות שעגנו באיראן: "אני לא מגן של משפחת עופר, אני לא נציג משפחת עופר, אלא דואג למדינת ישראל. אין חוק שאוסר לעגון באיראן. אני דואג לאלפי העובדים של משפחת עופר שעלולים להיפגע מהנושא ופרנסתם

חשובה לי מאוד". דגן, שהשתתף במושב השנתי למנהיגות על שם יוסי הראל באוניברסיטת תל-אביב, אמר: "הם לא סחרו עם איראן. הם בכלל חברת תובלה. וחוץ מזה אין חרם על איראן". 

 

בתוך כך, ערוץ 10 דיווח הערב כי ספינה של האחים עופר שהיתה בדרכה לאיראן, הסתובבה - וחזרה לכיוון דובאי. מהחברה נמסר כי הספינה אכן נמצאת במימי המפרץ הפרסי - אך לא תעגון באיראן. 

 

"כלכליסט" חשף השבוע כי קשרי הסחר בין טנקר פסיפיק (Tanker Pacific) של סמי עופר לבין איראן חרגו הרבה מעבר לאירוע הנקודתי של מכירת מכלית לחברת הספנות של הרפובליקה האיראנית (IRISL), שעליו דיווחה בשבוע שעבר מחלקת המדינה של ארה"ב. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי בשנים 2010-2004 עגנו לפחות שבע מכליות נפט של החברה בנמל האיראני שבאי חארק (Khark), כ־25 ק"מ מחופי איראן.

 

ישיבת ועדת הכלכלה בנושא פרשת האחים עופר נסגרה אתמול במפתיע, כמה דקות בלבד לאחר שנפתחה. יו"ר הוועדה, ח"כ כרמל שאמה הכהן הודיע לנוכחים על סגירת הישיבה. "קיבלתי פתק - ועלי לסגור ברגע זה את הישיבה", הודיע שאמה לח"כים ולשאר הנוכחים. גם הצנזורה וגם קצין הביטחון של הכנסת מכחישים כי הם נתנו את ההוראה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x