$
בארץ

רשות החשמל אישרה: חברת החשמל תוכל לספק שירותי אינטרנט

האישור ניתן בתנאי שחברת החשמל תשמור על הפרדה תאגידית מוחלטת בין העיסוקים השונים שלה

ליאור גוטמן 11:2422.05.11
אישור על תנאי: רשות החשמל אישרה לחברת החשמל לעסוק בתקשורת תחת ההתניה שתשמור על הפרדה תאגידית מוחלטת בין העיסוקים השונים. רשות החשמל היא הרגולטור המפקח ישירות על עבודת יצרני החשמל השונים במשק לרבות תעריפי החשמל שמשולמים על ידי הצרכנים השונים.

 

רשות החשמל מזכירה

למשרדי הממשלה השונים, ובראשן משרד התשתיות הלאומיות ומשרד האוצר, שההקפדה על הפרדה המוחלטת בין פעילויות חברת החשמל וחברת התקשורת נדרשת לאור העובדה שחברת החשמל לישראל הינה מונופול במשק החשמל.

 

ההיתר החדש ייתן בידי מנהלי החברה יכולת להעניק זכויות שימוש בתשתיות תקשורת המוחזקות בידי חברת החשמל ולספק שירותי הקמה ותפעול של תשתיות תקשורת. החשש העיקרי הוא שחברת החשמל תסבסד את פעילותה בתחום התקשורת על גבם וכיסם של צרכני החשמל.

 

מהירות של 1 גיגה-ביט לשנייה 

 

מיזם האינטרנט של חברת החשמל יצא רשמית לדרכו במרץ האחרון, אז אישרה הממשלה את כניסת החברה לתחום התקשורת. הפעילות תעשה באמצעות הקמת חברה בת שתשתמש ברשת הסיבים האופטיים שחברת החשמל פרסה בשנים האחרונות ברחבי ישראל.

 

רשת זו תאפשר גלישה במהירות גבוהה משמעותית מזו שמקובלת כיום, ועל פי הערכות היא תוכל להגיע למהירות של 1 גיגה-ביט לשנייה. חברת החשמל לא תוכל להחזיק יותר מ-49% בחברת התקשורת החדשה, והיא לא תוכל להציע שירותי אינטרנט ללקוחות קצה אלא לשמש כחברת תשתית תקשורת בלבד. על פי ההערכות, לחברה החדשה יותר לפנות ללקוחות גדולים ולעבוד מולם ישירות.

 

בין הגופים שיוכלו להתמודד על רכישת והפעלת חברת התקשורת החדשה ניתן לציין משקיעים מוסדיים, להם תותר אחזקה בתנאי שהם מחזיקים בפחות מ-5% ממניות חברות התקשורת המתחרות.

 

מיזם התקשורת החדש ישתמש באופן בלעדי בתשתית הסיבים הקיימת בחברת החשמל למשך 20 שנה, או עד שהכנסות המיזם יגיעו ל-40% מכלל ההכנסות של שירותי תקשורת בסיבים אופטיים בשוק התקשורת הישראלי. הסיבים האופטיים שתפרוס החברה החדשה יהיו בבעלותה המלאה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x