בארץ

הרופאים חוזרים לשבות: בתי החולים יעבדו במתכונת שבת ביום ג' הבא

בתום פגישה סוערת של ההסתדרות הרפואית הוחלט כי על רקע היעדר התקדמות במו"מ עם האוצר יימשכו העיצומים גם בשבוע הבא. ביום שלישי יעבדו כל בתי החולים הציבוריים בארץ במתכונת שבת. ביום חמישי שביתה במרפאות החוץ בבתי החולים שמדרום לת"א

מיקי פלד 18:4128.04.11

בתום פגישה סוערת של ההסתדרות הרפואית הערב הוחלט כי על רקע היעדר התקדמות במו"מ עם האוצר יימשכו העיצומים גם בשבוע הבא.

 

על פי ההחלטה, ביום שלישי הבא ישבתו כל בתי החולים הציבוריים ומרפאות החוץ ברחבי הארץ. הם יעבדו במתכונת שבת ויקבלו מקרים דחופים בלבד. ביום חמישי

הבא בתי החולים מדרום לתל אביב (כולל ירושלים ו"אסף הרופא") ישביתו את מרפאות החוץ, כולל המרכז הרפואי "איכילוב" בתל-אביב. בתאריך 12 במאי (ה') בתי החולים שמצפון לתל-אביב ישביתו את מרפאות החוץ, כולל המרכז הרפואי ע"ש "רבין" והמרכז הרפואי "שיבא". 

 

פגישתם של נציגי משרד האוצר וההסתדרות הרפואית מוקדם הבוקר (ה') שוב הסתיימה ללא התקדמות משמעותית

שני הנושאים בהם דנו בפגישה היום היו הקטנת עומס התורנויות של המתמחים ותוספות השכר לרופאים בפריפריה. בשני הנושאים נרשם מבוי סתום, כאשר הרופאים דורשים שרופאים בפריפריה ישתכרו ב-25% יותר מאשר רופאים במרכז, בעוד במשרד האוצר מוכנים לתוספת של כ-10% בלבד.

 

בפתח ישיבת המו"מ אמר יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, כי "באוצר משתמשים במונח 'לא לגיטימי' כדי לעשות דמוניזציה למהלכים הלגיטימיים שלנו. המשא ומתן אינו המטרה, המטרה היא הגעה להסכם ואתם (האוצר - מ"פ) מנסים להפוך את היוצרות. הניסיון לפגוע בחופש השביתה הוא פגיעה בבסיס הדמוקרטיה. חשבנו שאפשר לנהל אתכם מו"מ באופן תרבותי מבלי להגיע למצב הזה. חבל שלא יכולנו לעשות זאת".

 

סגן שר האוצר, הרב איציק כהן,  אמר היום כי ההכרזה על שביתה הינה אקט קשה ופוגעני מצד ההסתדרות הרפואית. ההסתדרות הרפואית ממשיכה להשלות את הציבור כאילו הם דואגים למערכת הבריאות בישראל, בעוד בפועל הם פוגעים בציבור וגורמים לנזק למערכת. המדינה הציעה לרופאים פתרונות מעשיים שנועדו להגדיל את התגמול למי שעובד יותר, המתמחים והרופאים בפריפריה. אך ראשי ההסתדרות הרפואית מתבצרים בעמדתם ומתנגדים לפתרונות אלו. הגיע הזמן שראשי ההסתדרות הרפואית יגלו אחראיות ויסירו את דרישתם לתוספת שכר רוחבית לכלל הרופאים, יסכימו להחתים שעון ויכנסו לתהליך מו"מ ענייני ומואץ".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x