שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בעקבות דבריו של כץ: ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ברכבת

הבוקר אמר שר התחבורה כי על ועד עובדי רכבת ישראל להגיע להבנות עם הנהלת החברה בנוגע לשינוי בטיחותי - אחרת הוא יסגור את החברה תוך ארבעה חודשים

ליאור גוטמן ומיקי פלד 14:4817.04.11

שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ איים היום (א') על ועד עובדי רכבת ישראל להגיע להבנות עם הנהלת החברה בנוגע לשינוי בטיחותי אחרת הוא יסגור את החברה תוך ארבעה חודשים. בהסתדרות הביעו כעס רב על דבריו של כץ. זמן קצר לאחר מסיבת העיתונאים של שר התחבורה הודיעו בהסתדרות כי

הכריזו על סכסוך עבודה ברכבת.

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אמר כי "ההסתדרות והעובדים מוכנים לאמץ כל תכנית שתגביר את הבטיחות אולם לא ניתן לעשות זאת על חשבון זכויות העובדים".

 

העובדים חוששים שגורמי הממשלה, בין אם מדובר במשרד האוצר ובין אם מדובר במשרד התחבורה, ינצלו את המשבר כדי לבצע שינויים מבניים ברכבת ישראל שישאירו אותם ללא זכויות. אם לא די בכך, יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי כבר החלה לפנות לגורמים פוליטיים שונים בבקשת עזרה, אחת מהם היא ח"כ מירי רגב (ליכוד) שמכהנת גם כחברת ועדת הכספים, וביקשה את עזרתה במאבק.

 

"זה חוסר רגישות ואטימות מצד האוצר להודיע ערב החג על רפורמה. אלפי משפחות יחיו בחוסר ודאות לעתיד", אומרת רגב, בהתייחסה לפרסומים מהבוקר כאילו משרד האוצר שלף מהמגרה תוכניות ישנות לעריכת שינויים מבניים בחברה, פרסומים אותם כינה בכיר במשרד התחבורה כ"ירייה לכל הכיוונים שפגעה בכלום". יצוין שבקרבתו של כץ מיהרו להדגיש לאחר מסיבת העיתונאים שלא מדובר בשום כוונה לבצע שינוי מבני בשלב הזה, ולכן ניתנה ארכה של ארבעה חודשים למיצוי ההתדיינות בין ההנהלה לעובדים.

 

הבוקר אמר כץ:"במידה ובתוך 4 חודשים לא תוצג בפני תוכנית מוסכמת - תיסגר חברת הרכבת, ובמקביל הוריתי למנכ"ל המשרד האלוף דן הראל להכין תוכנית חירום לפתרונות אלטרנטיביים במידה שהרכבת תושבת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x