שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משה גורלי

מה בין ליברמן לדי-קפריו

ליברמן זגזג בין היותו אזרח לבין כהונתו כח"כ או שר. בכך הקשה על החוקרים למסמר את השחיתות לכאורה למשרות הציבוריות שבהן כיהן

משה גורלי 19:2913.04.11

אביגדור ליברמן נמנה על אנשי הציבור שהצליחו למצוא את הזמן והדרכים להתעשר בדרך שקשה להסביר בדרכים המקובלות - משכורת, ירושה, משפחה עשירה, זכייה בפיס. בהעדר הסברים מניחים את הדעת, מניבה ההתעשרות חשד וחקירה פלילית. ליברמן תמיד היה מועמד שמשך אש חקירתית. קשריו החברתיים, מסעותיו

המסתוריים בעולם, וגם השתייכותו למיליה הפוליטי החשוד תמיד (דרעי, ביבי, הנגבי).

 

נסיבות אלה, וכמובן הכספים הרבים שמשך מחברה שהקימה בתו מיכל בגיל 21, הושיבו על זנבו חוקרים וחקירות שהחלו ב-1996 ואחר כך ב-2000 והבשילו הערב לטיוטת כתב אישום. במובן זה דומה ליברמן ללאו די-קפריו בסרט "תפוס אותי אם תוכל". הדמיון הוא בנחישות המשטרה ללכוד אותו. ההבדל הוא שבסרט זגזג די-קפריו בין דמות הטייס, הרופא, עורך הדין. ליברמן זגזג בין היותו אזרח לבין כהונתו כח"כ או שר. בכך הקשה על החוקרים למסמר את השחיתות לכאורה למשרות הציבוריות שבהן כיהן.

 

עבירת השוחד, החמורה במדרג עבירות אישי הציבור לא קיימת בטיוטה. כנראה שלא ניתן להוכיח שהמעטפת סביב ליברמן הייתה רק פאסאדה להזרמת הכסף מהמשחד למשוחד. ממרטין שלאף, למשל, לליברמן. בדרך היו יוסף שולדינר אחד מעשירי בלגיה, הבת מיכל והחברה שהקימה והנהג איגור שניידר שעזב את ליברמן כדי לעבוד עם שולדינר שנחשד כ"בובה" של שלאף. את השכפ"ץ הזה לא הצליחו להבקיע כדי להגיע לעבירת השוחד.

 

המבנה השחיתותי המיוחס לליברמ ולעו"ד יואב מני משרטט את ההתנהלות הפרטית והציבורית שמפרנסות זו את זו. לכן, לפי הנטען, מתבטאת הפרת האמונים באותה מחוייבות לאנשי העסקים שהזרימו מיליונים לחברות שליברמן היה קשור בהם ופירנסוהו כאזרח ולאחר מכן כאיש ציבור. בהעדר שוחד, העבירות הן מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון והטרדת עד.

 

ליברמן עדיין אתנו. הדרך לכתב אישום עוברת דרך שימוע שצפוי להתקיים בעוד חודשים בגלל היקפי החומר. בכל זאת מדובר בחקירה וחיקורי דין שנמשכו שנים רבות. אם יוגש כתב אישום ייאלץ ראש הממשלה לפטרו לפי התקדים שנקבע בעניין חברו הטוב של ליברמן, אריה דרעי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x