שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שי לחג: תעריפי הנסיעה באוטובוסים יוזלו לפני פסח

ההוזלה היא רק לאוטובוסים שנעים בפריפריה וממנה, בשיעור של 10%-30%. נסיעה מקרית שמונה לתל-אביב תעלה 45 שקל במקום 61 שקל כיום

ליאור גוטמן 13:4211.04.11

משרד התחבורה הודיע היום (ב') על הוזלה בתעריפי הנסיעה באוטובוסים בפריפריה בטווח שבין 10% ל-30%. ההוזלה היתה אמורה להיכנס לתוקפה בסוף החודש, אולם לדברי שר התחבורה ישראל כץ, הוחלט להקדים את המהלך לרגל חג הפסח.

 

במשרד התחבורה מציינים כי ההחלטה על הקדמת המהלך היא

פועל יוצא של עליית מחירי הדלק. "החלטתי להוזיל את התחבורה הציבורית מהמרכז לפריפריה, במטרה לאפשר למאות אלפי בני משפחה לחגוג עם קרוביהם בכל רחבי הארץ ולחסוך עשרות שקלים בכל נסיעה", אמר כץ.

 

ההוזלה הצפויה היא חלק מהחלטת הממשלה לעודד את הנסיעה בתחבורה ציבורית, כאשר גובה הסבסוד של תעריפי הנסיעה יגיע ל-600 מיליון שקל עד 2013.

 

שר התחבורה ציין כי מדובר ברפורמה הגדולה והמקיפה ביותר שבוצעה אי פעם בתעריפי הנסיעה של התחבורה הציבורית, והיא תכלול בשלב הראשון את קווי התחבורה הציבורית הבינעירונית, המקשרים את יישובי הפריפריה לערים המטרופולינים. בשלב השני, שיתקיים כבר בחודשים הקרובים, שתכלול בפעימה השנייה גם הפחתת תעריפים בתוך יישובי הפריפריה ובקווי הפריפריה האזוריים, לרבות מטרופולין תל אביב.

 

לפיכך, מיום ראשון הקרוב המחיר המקסימלי של נסיעה בקווים בינעירוניים בישראל (למעט קווי אילת) יעמוד על 45 שקל, לעומת 63 שקל כיום. כך למשל, נסיעה מקרית שמונה לתל-אביב תעלה 45 שקל במקום 61 שקל כיום; נסיעה מעמיעד וכורזים לירושלים תעלה 45 שקל במקום 59 שקל כיום; נסיעה מצפת, קצרין ומירון לתל אביב תעלה 45 שקל בלבד, לעומת 59 שקל כיום; נסיעה מכרמיאל, חצור הגלילית וראש פינה, לתל אביב תופחת מ-51 שקל ל-42 שקל בלבד ואילו נסיעה מאופקים, דימונה, עפולה ואור עקיבא לירושלים, תופחת מ-42 שקל ל-36 שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x