שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הרופאים: נמשיך בעיצומים בשבוע הבא

ביום ראשון יכונסו הרופאים בבתי החולים והמרפאות לאסיפות הסברה. בימים שני ושלישי לא יבוצעו ניתוחים מלבד גידולים. ביום רביעי בתי החולים יעבדו במתכונת שבת

מיקי פלד 19:2707.04.11

ההסתדרות הרפואית הודיעה היום כי היא מתכוונת לשוב ולנקוט עיצומים בבתי החולים עקב מה שהגדירה כ"חוסר הנכונות של האוצר לדון במצוקות מערכת הבריאות".

 

בימים שני ושלישי לא יבוצעו ניתוחים מלבד גידולים. כל ניתוח אחר יצטרך לקבל אישור של ועדת חריגים. ביום רביעי בתי החולים

יעבדו במתכונת שבת. המרפאות של כללית ולאומית יעבדו כרגיל.

 

כמו כן, ביום ראשון יכונסו הרופאים בבתי החולים והמרפאות לאסיפות הסברה כאשר בהמשך יודיעו נציגי ההסתדרות באילו צעדים ינקטו.

 

אתמול התייחס שר האוצר לעיצומים שנוקטים הרופאים ואמר, כי "השכר ההתחלתי ואופק ההשתכרות שלהן גבוהים מאוד. אמנם יש בעיות שצריך לפתור, אבל איני רואה סיבה לשביתה על גב החולים או הרופאים. לא כל דבר שראוי להתייחס אליו ולתקן אותו - מצדיק שביתה".

 

נתניהו ביקש שלשום משטייניץ וסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, לבדוק את נושא החזרת שירותי הרפואה הפרטיים (שר"פ) לבתי החולים הציבוריים. השר"פ הוא אחד הנושאים המרכזיים שהעלתה ההסתדרות הרפואית בשיחות עם האוצר.

 

ליצמן התבטא בעבר כי הוא מוכן לשר"פ בבתי החולים הציבוריים תמורת הכנסתו של שעון נוכחות, צעד שהרופאים רואים כדגל אדום.

 

ב-2002 אסר היועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין, את קיומו של השר"פ בבתי החולים הציבוריים בשל חשש לפגיעה בעיקרון השיוויון. השר"פ מאפשר למבוטחי הביטוחים המשלימים של קופות החולים ומבוטחי הביטוחים הפרטיים של חברות הביטוח לרכוש שירותים כמו בחירת מנתח, חוות דעת שנייה וכדומה שאינם ניתנים בבתי החולים הציבוריים, אלא במרכזים כגון אסותא, הרצליה מדיקל סנטר, הקליניקות הפרטיות של הרופאים וכדומה.

 

לטענת אנשי ההסתדרות הרפואית, צעד שכזה יכול להכניס לבתי החולים הציבוריים כרבע מיליארד עד מיליארד שקל בשנה, תלוי בכללים שייקבעו לשימוש בשר"פ. סך כל תעודת השר"פ עומדת כיום על כ-3 מיליארד שקל בשנה. לפי ההסתדרות הרפואית, כך בתמיכת מנהלי בתי החולים הממשלתיים ניתן יהיה להשאיר רופאים לעבוד בבתי החולים לאחר שעות אחר הצהריים, במקום שיילכו לעבוד ברפואה פרטית בחוץ, ולהכניס לבתי החולים כספים שישמשו לפיתוח התשתיות לטובת כל החולים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x