שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

אל על מציגה: הפתרון השעטנזי לטיסות סאן דור

מהיום סאן דור היא חברת תעופה ללא רישיון מבצעי. הפתרון: סאן דור תפעל כמותג צ'רטר של אל על ובשבתות טיסותיה יופעלו ע"י ארקיע וישראייר. מבולבלים? בחברה מרגיעים: "לא צפויה פגיעה בנוסעים"

יסמין גיל 13:2301.04.11

חברת אל על ממשיכה להמציא לנו פטנטים. לאחר שלפני כשבועיים פורסם כי רישיונה המבצעי של חברת הבת סאן דור, יישלל מה-1 באפריל, קרי מהיום (ו'), בעקבות אי עמידתה בתקנים בינלאומיים נדרשים מחברת תעופה, כמו למשל בעלות על מטוסים ומערך הדרכה משלה - הוציאה הבוקר החברה הודעה קצרה ולקונית שרב הנסתר בה על הגלוי, לגבי המשך פעילות סאן דור.

 

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהודעה נמסר כי: "בתקופה הקרובה סאן דור תפעל כמותג צ'רטר של אל על", אולם לא פורט משך "התקופה הקרובה". כפי הנראה, הכוונה שסאן דור תפעל כמוצר-מותג של אל על לטיסות שכר, במידה מסוימת כפי שפעלה עד כה. עוד נמסר בהודעה כי: "באמצע השבוע סאן דור תרכוש את הקיבולת בעיקר מאל על", קרי, טיסות סאן דור יבוצעו על ידי אל על.

 

הבעיה העיקרית בהפסקת פעילותה של סאן דור היא כמובן הטיסות בשבתות ובחגים, זמנים שבהם אל על לא טסה. על כך נמסר היום: "בסוף השבוע סאן דור תרכוש את הקיבולת מחברות אחרות". כפי הנראה, אל על תחכיר ב"החכרה רטובה" (החכרה של מטוס ושל צוות, י"ג) מטוסים לארקיע ולישראייר, כדי שאלו יטיסו את נוסעי סאן דור. קוד הטיסה יהיה של ישראייר ושל ארקיע. גם כאן סירבו באל על-סאן דור למסור את פרטי ההסדר עם ארקיע וישראייר, כמה זמן הוא יימשך והאם מצריך פנייה לרשות להגבלים עסקיים, והסתפקו ב"הטיסות ייצאו במועדן ולא צפויה כל פגיעה בציבור הנוסעים".

 

כאמור, לפני כשבועיים הודיעה רשות התעופה האזרחית (רת"א) על שלילת הרישיון המבצעי של סאן דור, בהמשך לדרישות של מינהל הבטיחות והתעופה האירופי (EASA). זאת, בטענה שסאן דור לא עומדת בתקנים הנדרשים מחברת תעופה שמבקשת לנחות באירופה, מכיוון שהיא נשענת בעיקר על התשתיות של אל על. שבוע לאחר מכן נודע ל"כלכליסט" כי סאן דור הפסיקה למכור כרטיסי טיסה באתר האינטרנט שלה ובמוקד הטלפוני. סאן דור מפעילה טיסות סדיר וטיסות שכר ליעדים שונים באירופה, בהם: ברטיסלבה, זאגרב, ברצלונה, פריז, מילאנו וריגה.

 

ממשרד התחבורה נמסר היום בתגובה: "כל עוד אל על עומדת בתנאי הרישיון המבצעיים שניתנו לה היא רשאית לבצע את טיסותיה גם באמצעות חברות תעופה אחרות". מארקיע ומישראייר לא נמסרה תגובה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x