משפט

הסדר טיעון עם יורם קארשי; הורשע בשוחד

קארשי הודה כי סייע לקובי בן גור בקידום מינויו של מצא לתפקיד מנהל רשות המסים, כדי ליצור מחויבות של מצא כלפי בן גור. המדינה תבקש עונש מאסר בפועל

הדר קנה 12:5430.03.11

הסדר טיעון רביעי בפרשת רשות המסים: יורם קארשי, אחיה של שולה זקן, הורשע היום (ד') בעבירה של מתן שוחד, עבירה של סיוע למתן שוחד ושתי עבירות של הפרת אמונים. השופט זכריה כספי מבית המשפט המחוזי מרכז, הרשיע את קראשי על פי הודעתו במסגרת הסדר הטיעון.

  

בשלב זה
הסדר הטיעון אינו כולל הסכמה לעניין העונש. המדינה הצהירה בבית המשפט כי היא תבקש לגזור על קארשי עונש של מאסר בפועל שיהלום את חומרת המעשים בהם הודה.

 

זהו הסדר הטיעון הרביעי שנחתם בתיק זה לאחר הסדרי הטיעון שנחתמו עם ג'קי מצא שנגזרה עליו שנת מאסר, שמואל בוברוב, שנגזר עליו עונש של עבודות שירות וקובי בן גור שעונשו טרם נגזר.

  

על פי עובדות כתב האישום, המתוקן הודה קארשי כי סייע לקובי בן גור לתת שוחד לג'קי מצא. קארשי הודה כי סייע לבן גור בקידום מינויו של מצא לתפקיד מנהל רשות המסים על מנת ליצור מחויבות של מצא כלפי בן גור. קארשי הודה כי כבר בשלב זה פעל מתוך ציפייה שכמנהל רשות המסים, מצא יקנה לו השפעה ברשות המסים. קארשי רצה להשיג השפעה שתתבטא בעיקר בקידום עובדים ברשות המסים לפי דרישותיו מתוך ציפייה כי עובדים אלה יטיבו עמו במסגרת מילוי תפקידם.

 

בהמשך פנה קארשי למצא ותבע ממנו למנות או לקדם עובדים שבקידומם חפץ ולפעול למען האינטרסים שלו. בכתב האישום מתוארות פניותיו ודרישותיו של יורם קארשי ממצא, ודריסת הרגל שניתנה לו ברשות המסים: דרישותיו בעניין סער; דרישותיו לקידומו של עובד הרשות יוסי כהן; ודרישותיו לקידומו של יוסי שטיינמיץ.

 

קארשי הודה גם כי נתן שוחד ליגאל סער, מי שחפץ להתמנות לתפקיד סמנכ"ל למנהל ברשות המסים. קארשי היה מעוניין ביצירת מחוייבות של סער כלפיו, ועל כן פעל מול מצא כדי לסייע לסער להתמנות לתפקיד.

 

קארשי הודה כי תיאם עם שולה זקן, אחותו, ומי שכיהנה בתקופה הרלוונטית כיועצת בכירה לשר האוצר, שתימנע מלהיענות לפניותיו של מצא להיפגש עם שר האוצר ותפנה אותו לקארשי בכל הנוגע למינויי הסמנכ"לים. בדרך זו עוכב אישור מינויו הסמנכ"לים על ידי שר האוצר, והלחץ על מצא לעמוד בהתחייבותו כלפי קארשי לעניין מינויו של סער הוגבר.

 

קארשי הודה בנוסף בביצוע בצוותא של הפרת אמונים ביחד עם יוסי שטיינמיץ, וכן בשידולו של גידי בר זכאי לבצע עבירה של הפרת אמונים במילוי תפקידו.

  

את קארשי מייצג עו"ד איתן מעוז. תיק רשות המסים מנוהל על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה באמצעות עוה"ד מיכל רוזן-עוזר, יוחאי בן שמואל, יוסי אלון עמרי קופלר ומנהלת המחלקה עו"ד אביה אלף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x