$
בארץ

השביתה נמשכת: נדחתה בקשת המדינה להוציא צווי ריתוק לעו"סים

בקשת המדינה מביה"ד לעבודה התייחסה רק ל-1,600 העובדים הסוציאלים המועסקים על ידה; נקבע כי דיון נוסף בעניין יתקיים ביום רביעי הבא; באיגוד העובדים הסוציאלים הביעו שביעות רצון מההחלטה ומסרו שימשיכו במאבק

מיקי פלד 08:0023.03.11

שביתת העובדים הסוציאלים נמשכת היום לאחר שבית הדין לעבודה דחה אמש (ג') את בקשת המדינה להוציא להם צווי ריתוק. בנוסף, נקבע כי דיון נוסף בעניין יתקיים ביום רביעי הבא.

 

באיגוד העובדים הסוציאלים הביעו שביעות רצון מההחלטה ומסרו שימשיכו במאבק עד אשר יסוכמו נקודות המחלוקת

העיקריות.

 

משרד האוצר פנה לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב בבקשה להוציא צווים שיחזירו את העובדים הסוציאליים לעבודה באופן מיידי, לאחר שהעובדים הסוציאליים פסלו את ההסכם אליו הגיע יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, עם משרד האוצר. הבקשה התייחסה רק ל-1,600 העובדים הסוציאלים המועסקים במדינה, כך ששאר 9,000 העובדים הסוציאלים המועסקים ברשויות המקומיות ושירותי בריאות כללית לא נכללו בה.

 

בעתירה צוטט לא אחר מאשר עיני עצמו, שאמר השבוע בגלי צה"ל כי "מישהו איבד את הפרופורציות. אני הגעתי למסקנה שלא ניתן לקבל יותר. אם הייתי רוצה לרמות את ציבור העובדים הייתי ממשיך את השביתה עוד חודש וגומר ככה. אני לא מסוגל לרמות את ציבור העובדים, גם אם נשבות עוד חודש זו תהיה התוצאה, כל יום שעובר מנכים מהעובדים ימי שביתה, כל יום שעובר הציבור שצריך את העובדים הסוציאליים סובל".

 

האיגוד יוצג על ידי שי תקן מההתסדרות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x