$
בארץ

יו"ר ועד נמל אשדוד חגג בת מצווה לבתו והעבודה הופסקה

רק לפני שלוש שנים חגג אלון חסן בת מצווה לבת אחרת, וגם אז משמרות עובדי הנמל קוצרו כדי שיוכלו להגיע. נמל אשדוד: הפעילות לא נפגעה

מיקי פלד 07:0323.03.11
העבודה בנמל אשדוד הופסקה אתמול (ג') באופן חלקי בעקבות חגיגת בת המצווה לבתו של יו"ר ועד העובדים בנמל, אלון חסן. בשל החגיגה קוצרו משמרות העובדים בנמל כך שנוצרה הפסקה של שעה ורבע בעבודת חלק מהמחלקות. משמעות השינויים רבה יותר, שכן תפוקת העבודה כולה ירדה במשך שעות הערב בשל
הגעת עובדים רבים לחגיגה.

חברת נמל אשדוד הודיעה על השינויים ללקוחותיה מראש, וחלק מהם התלוננו כי בשל החגיגה הם ייאלצו להמתין עם פריקת מכולותיהם.

 

זו הפעם השנייה בתוך שלוש שנים שמשמרות עובדי הנמל מקוצרות בשל חגיגות בת המצווה לבנותיו של חסן. בינואר 2008 נסגר הנמל לכארבע שעות לרגל בת המצווה של בתו, שרבים מעובדי הנמל הוזמנו להשתתף בה.

 

בעקבות החגיגות אתמול הוחלט בנמל על הסדר שלפיו משמרות העובדים יקוצרו במצטבר ב־75 דקות. לפי ההסדר, משמרת ב' תעבוד עד שעות הערב ותקוצר ב־45 דקות, ומשמרת ג', שהיא משמרת הלילה, תקוצר בחצי שעה. העובדים שמשמרותיהם קוצרו הם בעיקר עובדי התפעול ועובדי הציוד המכני האחראים על פריקת המכולות. עובדי מחלק ים ומחלקת תפזורות אמורים היו לעבוד כרגיל, אך בשל הפסקת העבודה במחלקות האחרות גם הם היו צפויים לרגעים ארוכים של מנוחה.

 

חסן נחשב לאחד האנשים החזקים בנמל אשדוד. הוא לא היסס בעבר לפתוח בשביתות פתע ואף להתעמת עם בכירי ההסתדרות, כאשר הרגיש כי תנאי התעסוקה של העובדים בנמל עלולים להיפגע. חסן מוביל זה זמן רב מאבק בהפרטת נמלי הים במתכונתה הנוכחית, יחד עם יו"ר ועד נמל חיפה מאיר תורג'מן, אם כי חסן נחשב למיליטנטי יותר מבין השניים. לאחרונה שילמה המדינה לעובדי הנמלים תוספת תשלום חריגה של כ־120 מיליון שקל כמענקים שהתחייבה להעביר להם במסגרת הסכם השכר הקודם, שנחתם ב־2005 לקראת הפרטת הנמלים. הסכם זה יאפשר לחברות הנמל לפרסם תשקיף עד חודש מאי לקראת ההנפקה.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר כי "לאור ריבוי משתתפים באירוע שנערך אתמול, ערכה חברת נמל אשדוד שינויים והתאמות בשעות המשמרת כדי שלא לפגוע בפעילות השוטפת של הנמל. החברה הודיעה ללקוחות על השינוי".

 

את תגובתו של חסן לא ניתן היה להשיג עד למועד סגירת העיתון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x