שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף כלכליסט 10.3.11

עורכי הדין גוזרים קופון: לפחות 5% מהעיזבון עברו לעורכי הדין

המשפט המתנהל עתה נגד עו"ד יוסי שגב חשף גם את שכר הטרחה שגבו חלק מעורכי הדין: שגב עצמו גבה 15.6 מיליון שקל, ששולמו לו על ידי לאה אייזנברג, ששילמה יותר מ־20 מיליון שקל נוספים ליעקב וינרוט

ענת רואה 10:3210.03.11

ביולי 1997 הצטופפו באולמו של השופט ישי לויט 22 פרקליטים, שהתכנסו לדון בסכסוך הירושה בין שבעת בני משפחת אייזנברג. הם כללו את מיטב פרקליטי הצמרת הישראלים של אותה תקופה, שניצלו את התיק המתוקשר לא רק לגביית שכר טרחה עצום אלא גם להגברת המוניטין והיוקרה שלהם.

 

כך עמדו

אלה לצד אלה באולם הצפוף עורכי הדין יעקב וינרוט, אבנר זינגר, ירון פירדי וגיל אוריון, שייצגו את האלמנה לאה אייזנברג; עורכי הדין יוסי שגב ואפי פרי, שייצגו את בתה ליז הרדי; עורכי הדין טוביה ארליך ואהוד סול שייצגו את הבן ארווין (יעקב נאמן פרש מייצוגו עם מינויו לשר האוצר, מוקדם יותר באותו חודש); עו"ד יגאל ארנון שייצג את הבת אסתר זוכוביצקי; עו"ד עקיבא לקסר שייצג את יגאל דימנט וילדיו; ושישה פרקליטים נוספים בראשות פנחס רובין ויוסי גרוס שימשו כמנהלי העיזבון בישראל. בנוסף נכח בדיון יוסי בנקל בשם העובדים, ובני ברץ בשם אחת החברות של משפחת אייזנברג.

 

המשפט המתנהל עתה נגד עו"ד יוסי שגב חשף גם את שכר הטרחה שגבו חלקם: שגב עצמו גבה 15.6 מיליון שקל, ששולמו לו על ידי לאה אייזנברג, ששילמה יותר מ־20 מיליון שקל נוספים ליעקב וינרוט. שכר הטרחה ששילם הבן ארווין, שזכה בחלק הגדול ביותר בעיזבון, מעולם לא נחשף, אבל אפשר להעריך כי מדובר בסכומים דומים לאלו ששילמה לאה אייזנברג לפרקליטיה. בעבר פורסם כי מנהלי העיזבון קיבלו כ־6 מיליון שקל עבור עבודתם, וכי מאות אלפי דולרים נוספים שולמו לבוררים בסכסוכים בין ליז ואמה לאה, השופטים בדימוס מאיר שמגר ואליהו וינוגרד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x