שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"המדינה תוותר על הצמדת פנסיות השב"כ והמוסד למדד"

ח"כ חיים כץ אמר בוועדת חוץ וביטחון כי המדינה מוכנה לוותר על ההצמדה. האוצר: לא מכירים הסכמה כזו

מיקי פלד 08:2008.03.11

"המדינה מוכנה להשארת גמלאי השב"כ והמוסד כצמודים לשכר המשרתים הפעילים", אמר אתמול ח"כ חיים כץ (ליכוד), בדיון שקיימה ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בגמלאות מערכת הבטחון. ממשרד האוצר נמסר כי אינם מכירים הסכמה שכזו, אך לפני כחודש הודיע הממונה על השכר באוצר אילן לוין, כי

המשרד יוותר על הניסיון להצמיד את הגמלאות למדד אם הצדדים לא יגיעו לסיכום בזמן הקרוב.

 

עד כה התעקשו באוצר כי קצבאותיהם של כל גמלאי מערכת הביטחון שהחלו את שירותם לפני הנהגת פנסיה צוברת ב־2004 יוצמדו למדד המחירים לצרכן, ובתמורה הם יקבלו פיצוי חד־פעמי. הגמלאים חלוקים בסוגיה האם יש להצמיד את הגמלה החודשית למדד, אך דורשים פיצוי על השחיקה בגמלאות, שהסתכמה לטענתם ב־20% ב־15 השנים האחרונות. ארגוני הגמלאים דורשים פיצוי כולל בגין השחיקה וניתוק הגמלה משכרם של המשרתים הפעילים בגובה 2 מיליארד שקל.

 

ארגוני הגמלאים של צה"ל והמשטרה מוכנים עקרונית לניתוק הגמלה, בתמורה לפיצוי שעל גובהו הם מנהלים משא ומתן מול האוצר. לעומתם, גמלאי השב"כ והמוסד מסרבים למהלך ודורשים פיצוי על השחיקה בגמלאותיהם.

עד כה תבע האוצר כי פיצוי על השחיקה יינתן רק לארגונים שיחתמו על ניתוק הגמלה משכר המשרתים הפעילים, אולם כעת נראה כי הוא מוכן להחריג מכך את גמלאי השב"כ והמוסד. ככל הנראה, באוצר מוכנים לכך בשל מספרם הקטן של גמלאי ארגונים אלה, שהוא כ־3,000 בלבד, לעומת כ־50 אלף גמלאי צה"ל, המשטרה והשב"ס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x