$
בארץ

נתניהו לאיתן ששינסקי: "נעביר את החוק היום"

היום תתבקש הכנסת לאשר את חוק ששינסקי בקריאה ראשונה. פרופ' ששינסקי יציג בדקות הקרובות לחברי הכנסת מהליכוד את מסקנותיו

תומר אביטל 15:2028.02.11

שעות לפני שמליאת הכנסת תתבקש לאשר את חוק ששינסקי בקריאה ראשונה, הצטרף היום (ב') פרופסור איתן ששינסקי לישיבת סיעת הליכוד בכנסת. בדקות הקרובות יציג ששינסקי לחברי הכנסת מהליכוד את מסקנותיו.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ברך בישיבה את פרופ' ששינסקי ואמר: "אנו מבקשים

להעביר בחוק את ההמלצות של הוועדה בראשותך. הדבר חיוני למימוש אוצרות הטבע בישראל. כדי לעשות זאת עלינו לאחד כוחות סביב המסקנות החשובות הללו. אני מבקש מכל חברי הקואליציה לתמוך בחוק".

 

נתניהו שאל את חברי הכנסת באיזו ועדה יידון החוק - ככל הנראה מאחר וראש הממשלה לא מודע לסכסוך בין ועדות הכספים והכלכלה סביב זהות הוועדה שתהווה את האכסניה לדיונים בחוק. משלא קיבל תשובה ברורה, התלוצץ נתניהו: "אתם לא יכולים להתאחד סביב הוועדה, אבל אחר כך אני מבקש מכם להתאחד בתוך הוועדה".

 

בהמשך הבטיח נתניהו לששינסקי: "נעביר את החוק היום, ונעשה מאמץ אמיתי להביא את החוק לאישור סופי במהרה. זה הליך חשוב של יצירת מקור אנרגיה במדינת ישראל, בייחוד לאור ההתרחשויות האחרונות".

 

יו"ר הקואליציה זאב אלקין הוסיף כי "היום נאשר חוק שמקפל בתוכו את מסקנות ששינסקי. מדובר באחת מהצעות החוק החשובות ביותר. מצופה מאיתנו התגייסות מלאה היום ובהמשך הדרך".

 

במהלך הדיון טען ח"כ כרמל שאמה הכהן כי ח"כ ציון פיניאן מנסה לבצע שינויים בהמלצות בניגוד לטובת הציבור. פיניאן טען כי הפרסומים בנושא אינם נכונים. לבסוף התערב נתניהו ואמר כי "כל ח"כ יכול להעלות הצעות לשיפור, אבל בסוף כולם יצביעו כפי שאנו נחליט. כזכור, זו הצעת חוק ממשלתית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x