$
בארץ

שוקי ויטה מבקש מהפרקליטות: "העבירו לי את תיק המודיעין שנאסף אודות גאידמק"

ויטה ביקש מביהמ"ש המחוזי בתל אביב להורות לפרקליטות להעביר לידיו את התיק בטענה שהרלוונטיות של חומר החקירה להגנתו ברורה ומובהקת

איתי הר אור 21:2710.01.11

איש המס הבכיר שוקי ויטה הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה כי יורה לפרקליטות להעביר את תיק מודיעין השטח שנאסף בשנת 2004 ביחידה הארצית למודיעין שטח ולחקירות ברשות המיסים, ובו חקירה בעניין ארקדי גאידמק.

 

ויטה טוען, באמצעות סנגוריו אלון רון ומורן כרמון, כי כבר

בשלב מוקדם מאוד של ההליך הפלילי ביקש מהפרקליטות לקבל לידיו תיקי חקירה ומודיעין הנוגעים לנישומים נשוא כתב האישום, בהם היהלומן דן גרטלר, מיכאל צ'רנוי וארקדי גאידמק, על בסיס הערכה כי גורמי חקירה שונים ברשות המיסים ערכו חקירות ובדיקות בתקופה שאחרי כריתת הסכמי המס של ויטה עם אותם נישומים.

 

ויטה הגיש את הבקשה לאחר שלטענתו סבר כי ההליכים הקודמים להעברת תיקי המודיעין מוצו, אך במהלך הכנה לעדותו מן השבוע שעבר של רו"ח אברהם שהבזי, לשעבר סגן מנהל היחידה הארצית למודיעין שטח וחקירות שהובא כעד הגנה מטעמו של ויטה, נודע לסנגורו של ויטה כי בניגוד לרושם שנוצר בידי הפרקליטות, ישנו לכל הפחות תיק חקירה נוסף הנוגע לארקדי גאידמק אשר לא הועבר לידיהם.

 

ויטה טוען כי הרלוונטיות של חומרי חקירה אלה להגנתו ברורה ומובהקת, שכן קיומן של בדיקות וחקירות בידי גורמים אשר נחשפו להסכם המס עם גאידמק סותר את טענת הפרקליטות לפיה הסכמי המס היוו חסם לבדיקות מאוחרות יותר של הנישומים. עוד טוען ויטה כי ככל שיוכח כי גורמים רבים ושונים ברשות המיסים נחשפו להסכמי המס במסגרת עבודתם הרגילה, יש בכך כדי לסתור את טענת הפרקליטות בדבר ניסיונו של ויטה להסתיר את פעולותיו, ובכלל זה את הסכמי המס.

 

השופט גלעד נויטל קיבל השבוע את הסכמת הצדדים לכך שהוא יהיה זה שידון בבקשה, שכן בקשות ביניים אמורות להידון בפני שופט אחר, והעביר את הטענות לגופו של עניין לתגובת הפרקליטות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x